Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mire érdemes figyelni a...

Mire érdemes figyelni a kiállat kereskedésből származó, hörcsögök megvételekor? Mit kell figyelni a hörcsögön?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár mi tengerimalacot vettünk legutóbb de figyelni kell arra hogy ne legyen alultáplált,egészségesnek látszódjon,ne legyen a bundája hiányos,ne legyenek atkás/bolhás.Mi vettünk egy ilyen malackát és elvittük állatorvoshoz kiderült ezeken felül még gombája is van és ki van száradva.Azóta nem veszek semmi féle állatot ott és szívem szerint bezáratnám örökre azt a helyet.
2010. nov. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szőre dús, egészséges, ápolt legyen, a höri legyen életvidám, szaladjáljon, játszon. Ne borzolja fel a szőrét, ha ébren van, ne kuporogjon a sarokban.

Ne legyen túl vad, ijedős, az nehezen szelidíthető.

Ne legyenek rajta látható sérülések.

2010. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még lenne egy kérdésem:

Hogyan különböztetem meg a kicsi törpe- és a kicsi aranyhörit?

Mert nem szeretném ha azt mondanák, hogy ez egy felnőtt törpehöri megveszem erre nő és kiderül, hogy aranyhörcsög :S

Sajna egyik b.nőmmel ez történt.

Leírnátok?

Ja és, hogyan különböztetem meg az ugyanakkora méretű törpe- és aranyhörit??????

Kössszzii!

2010. nov. 3. 07:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha dszungit veszel, akkor azoknál az esetek 90%-ában van egy csík a hátuk közepén. Kicsin, nagyon, mindig. A fehér dzsungik nagy része is legalább a háta közepén egy kicsit sötétebb. [link]

A roborovszki törpehörcsögből én még csak zsemleszínűt láttam, a szeme fölött két fehér folttal. [link]

Az aranyhörcsög nagyobb, általában más mintájú. Teljesen fekete, vagy krémszínű, vadas, ugyanez a minta szürkében, de foltos is lehet.

Szerintem egy méretben a fiatal aranyhörcsög van a kifejlett törpehörivel. De azt azért látod, hogy egy hörcsög mikor kicsi, mert nagy a feje, kis eleven. Látszik rajta, hogy kölyök.

Aranyhörik:

:D [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ez pedig kicsi dzsungi, még nem leválasztható. Látszik, hogy nagy a feje a testéhez képest. [link]

Kis roborovszkik: [link]

Ez már talán vihető korú: [link]

[link]

Ekkorán vidd el: [link]

2010. nov. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a linkeket+ a hasznos tanácsot is!:)

Felpontoztalak :D

2010. nov. 3. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!