Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egynemű egereket akartam, de...

Egynemű egereket akartam, de fiú-lány páros lett. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2napja vannak nálam. A boltos nézte őket, aztmondta ugyan olyanok, itthon viszont utánnajártam a megkülönböztetésnek mert tudni akartam hogy mégis mik, és ahogy láttam az egyik fiú a másik lány. Nem szeretnék tenyészetet tartani. Ki lehet cserélni az egyiket? Nem fognak marakodni? Lányokat vagy fiukat érdemesebb tartani?
2010. nov. 6. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a lányt tartsd meg.. de azt nem tudom megmondani hogy miért:S

de csak az egyiket mert nagyon gyorsan szaporodnak és nagyon gyorsan.:S

2010. nov. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Évekig voltak egereim, tenyésztettem is őket, így tudok segíteni.


Az állatkereskedő hibája volt, így bele kellene egyeznie a cserébe, de akkor légy résen, nehogy megint rosszul nézze.

Lányokat érdemes tartani, mert kevésbé erős a szaguk.

DE! Ha a kereskedésben sok fiú és lány volt együtt, akik már ivarérettek, akkor nagyon valószínű, hogy a lányok nem egyedül jönnek, vagyis már lesz a pocakjukban kisegér. (és ha kisegerek születnek nálad, akkor amint látszik a nemük, és már esznek szilárdat is, külön kell őket választani, avagy a fiúkat kivenni az anya mellől, náluk ugyanis nem számít h testvér-szülő, testvér-testvér páros áll össze, mindenképpen szaporodnak majd).


ha biztosra akarsz menni, hogy nem lesz szaporulat, akkor két fiút vegyél, ha nincs nőstény a közelben nem fognak marakodni. Viszont a fiú egerek vizelete erősebb szagú.


Mérlegeld a lehetőségeidet!

És jó egerészést kívánok, a jól tartott egér sok örömet okoz! Nagyon okosak!

2010. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

csak az egyiket mert nagyon gyorsan szaporodnak és nagyon gyorsan.:S


itt azt akartam kifejezni hogy nagyon gyorsan szaporodnak és nagyon sokat..: DD

2010. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
bocsi az offért, de hogy lehet megkülönböztetni, hogy melyik fiú, és melyik lány?
2010. nov. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
a läny mär lehet, hogy vemhes
2010. nov. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi a választ mindenkinek. :) szerintem inkább fiúkat tartok mert elég vegyesen lehettek a boltba.. az egyiketis pl azér nemlehetett elhozni mert 1hete fialt.

egyébként úgy lehet megkülönböztetni, hogy a hímnek a végbél és ivarnyílás jóval távolabb van egymástől mint a nősténynek..

2010. nov. 7. 09:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok, de:

1. szerintem egy egér nem jelent olyan hatalmas anyagi megterhelést (Szegeden 150 Ft/db, Érden se volt még 200Ft/db fölött az ára), szóval ha nem cserélik vissza, még akkor se vág földhöz az ára szerintem

2. én két LÁNYT tartanék együtt. Akárhányszor próbáltam két fiút összetenni (öt év alatt), mindig verekedés lett a vége. Még levendulával meg egyéb illóolajokkal is átsikáltam a ketrecet, terráriumot, hogy ne legyen szaga, ne legyen territoriális a viselkedésük, de hiába, mindig külön kellett őket pakolni. Szóval amondó vagyok, hogy a nőstény mellé tegyél egy másik nőstényt, azok sohasem kapnak össze. Ha először lesz egy alom kicsi, szerintem azt túléled, mert több szaporulat viszont nem lesz.

Az állatkereskedéssel le kell beszélni, hogy elvihesd oda majd a kicsiket, nálunk mindig beveszik.

Én mondjuk párban tartom az egereimet, a szaporulatnak boltban nagyon örülnek, pénzt nem adnak érte, de többször tudtam otthagyni náluk pl karácsonyi megőrzésre (mikor rokonlátogatóba megyek egy hétig és nincs, aki vigyázna rájuk) az állataimat és néha adnak ingyen kölest vagy szotyit is.

2010. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát az árán énis néztem egy nagyot mikor kiderült hogy 1200ft. denemtudom. végülis lány meg fiuis jólenne. namajd ma még eldöntöm, meg remélem holnap a pasi lesz a boltba mert ő jobban ért ilyenekhez és kikérem a véleményét nekiis. xD
2010. nov. 7. 14:21
 9/12 anonim ***** válasza:
Wáu,milyen egér?ÉS 2 nöstény a legjobb!
2010. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Milyen egeret vettél 1200 Ft-ért? :O

Japán táncolót Szombathelyen?

Az nagyon nem éri meg, én olyat láttam 600-900-ért is. Szegeden a sima és fehér egér 100 Ft körül van, a foltos mondjuk 150-200, a tánci meg 600-900. pedig az már nagyon extra.

Esetleg ha tüskés egér, vagy mongol futó, vagy vmi, de akkor gondolom nem csak egérnek hívnád...

2010. nov. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!