Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy sérülést le kellett...

Egy sérülést le kellett fertőtlenítenem a patkányomon, de csak vodka volt itthon, mint erős alkohol. (nincs 40 fokos se, tehát annyira mégsem erős. ) Ezzel letörölgettem a sebét, nem zavarta különösebben. Mennyire fertőtlenítheti így? Elég lesz neki?

Figyelt kérdés
természetesen hétfőn rohanunk a dokihoz, de addig is karban akartam neki tartani, most nyílt fel szegénynek a seb:(
2010. nov. 14. 02:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baja.


de a vodka nem fertőtlenít.

2010. nov. 14. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó lesz az csak ne sokat és sokszor töröld át ezzel, mert nem tesz jót a bőrének. Egy kis betadinos oldat jobb lenne vagy patikából sebalkohol. Azok nyitva vannak, vehetsz pár száz forintért.

Jobbulást a patinak!!!-én is patis vagyok, pár hete ugyanígy jártam..nyílt seb, fertőtlenítés, doki..és meggyógyult:)-

2010. nov. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
jobb, mint a semmi ideiglenes megoldásnak. hétfőn meg állatdoki. vasárnap csak ügyeletes patikában tudsz vásárolni, ha mégis ott veszel fertőtlenítőt, akkor rászámolnak neked 3-400 ft ügyeleti díjat. te látod, mekkora a seb, kell-e komolyabb fertőtlenítés, vagy elég hétfőig a vodka. és jobbulást a jószágodnak.
2010. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

sajnos nagy a seb. egy elgennyesedett szájüregi sérülés, ami belülről indult, de kifelé fakadt ki. dél diónyira dagad fel neki oldalt a füle alatt, aztán szétnyílt, és dőlt a genny. szépen kinyomkodtam neki, de szerintem ez a seb túl nagy a sima gyógyuláshoz...

de most akkor a vodka nem fertőtlenít?

2010. nov. 14. 10:58
 5/18 anonim ***** válasza:

Fertőtlenít valamennyire, de egy ilyen sebet akkor már inkább valódi sebfertőtlenítővel kellene kezelni. Vegyél patikában alkoholt, betadint, bármit, ennyit megér a pati!

Ráadásul ma is van ügyelet ha éppen arról van szó-mármint állatorvosi ügyelet-. A vodka pedig nem nagyon jó fertőtlenítésre, attól függetlenül, hogy alkohol van benne. Persze utolsó szalmaszálként jól jöhet pl egy elhagyatott helyen, de inkább patikából valami más.

Jobbulást neki!!!!

2010. nov. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
igazatok van, megyek betadinért. tegnap éjjel ez eszembe se jutott. a plázákban nem is kell ügyeleti díjat fizetni, nyitva vannak rendes időben. néztem neki, és valóban nem záródott össze a seb. hogy ebből mi lesz holnap :(( összevarrják neki...? de gondolom előtte ki kell rendesen tisztítani. akkor újra felnyitják?... és kipucolják? tisztára aggaszt a dolog.
2010. nov. 14. 11:52
 7/18 anonim ***** válasza:
Megírnád hogy mi lett végülis?
2010. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
persze. most hozzák neki a betadint, holnap meg megyünk a dokihoz. remélem csak túlparázom, de a seb tényleg szörnyen rondán néz ki. egyáltalán hogy tud egy ilyen tályog a másik irányba lyukadni...
2010. nov. 14. 12:55
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a patidat, remélem teljesen rendbe jön!! Pár oldalon már olvastam, hogy valamilyen tályog ha pl szájon vagy állon volt, akkor a másik oldalon fakadt ki :S

Doki kitisztítja rendesen, de nem hinném, hogy összevarrja. Szegény kis állatka...

Nah, jobbulást!!!!!

2010. nov. 15. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jól van a pati...? Remélem igen..
2010. nov. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!