Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy sérülést le kellett...

Egy sérülést le kellett fertőtlenítenem a patkányomon, de csak vodka volt itthon, mint erős alkohol. (nincs 40 fokos se, tehát annyira mégsem erős. ) Ezzel letörölgettem a sebét, nem zavarta különösebben. Mennyire fertőtlenítheti így? Elég lesz neki?

Figyelt kérdés
természetesen hétfőn rohanunk a dokihoz, de addig is karban akartam neki tartani, most nyílt fel szegénynek a seb:(
2010. nov. 14. 02:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

na hát az van, hogy nagyon lassan gyógyult szegénynek a seb, és marhanagy. elvittem dokihoz, azt mondta, hogy jól tettem, hogy kitisztítottam neki, ő is ennyit tudott volna tenni, de meglepetésemre eszébe se jutott elaltatni, fel se merült. ahogy ránézett, már rá is vágta, hogy nagyon jó prognózisa van a patkányomnak, és hogy nagyon jó az immunrendszere. azt mondta, a seb majd szépen összehúzódik, és megint régi lesz a patim. lekente ilyen rózsaszín fertőtlenítővel, adott egy tartályban nekem is belőle, hogy a betadine-nel felváltva kezelgessem neki. pluszba még kapott a pati egy adag penicilint, szuriban. aranyos ember ez a doki, nagyon megdícsért, hogy jó a patim immunrendszere. azt mondta, ha nem kap szisztémás (egész testre kiterjedő) fertőzést a seben keresztül, akkor egy hét múlva már sokkal jobb lesz neki.

ja és a vodkára azt mondta, hogy inkább 50 -80 %-os alkohol fertőtlenít jól, de ha nincs más, akkor azt kell használni, ami van. ha csak 40 %-os, akkor azt, mert ez is hátráltatja a mikróbákat.

2010. nov. 21. 23:40
 12/18 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök, hogy felépülhet a patid és gratula Neked, hogy ennyire gondoskodsz róla!!! Patkányoknál sajnos nem ritka a daganatos megbetegedés és még ezt is lehet műteni, felgyógyulhatnak hiszen elég ellenállóak. Viszont nem halhatatlanok..sajnos...

Kérlek írd meg majd hogy van a kis drága, javul-e a seb!

Éljenek a patik sokáig)

Minden jót!

2010. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nem daganatos, hanem tályogos
2010. nov. 23. 08:00
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
....tudom, hogy tályogos, tudok olvasni. a daganatos részt azért írtam, hogy lásd: ebből is felépülhetnek. bocs, hogy biztatni akartalak, máskor nem teszem. jobbulást a patinak.
2010. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem igazán volt egyértelmű, hogy hogyn jön ide a daganatos téma. úgy tűnt, félreértetted. nem baj, hogy bíztatni akartál, de megsértődni ez bizonytalan értelmű hozzászólás pontosítására eléggé gyerekes dolog.
2010. nov. 23. 23:04
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem megsértődtem csak rájöttem, hogy Te is olyan vagy aki csak a két szép szeméért tart patkányt és kb semmit nem tud róla. Locsolgasd vodkával máskor is, nem kéne hazudni a dokinak, hogy nem volt más, egyszerűen csak lusta voltál patikába menni. És úgy jött ide a daganatos megbetegedés, hogy mivel nagy számban előfordul akkor nem sem kéne locsolgatni a puklit hanem dokihoz vinni, műteni és reménykedni, hogy megmarad, mert van rá esélye. Tipikus ratmania tagnak tűnsz. OFF.
2010. nov. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
nem szeretem én sem a ratmaniásokat. a többi részre nem reagálok, jelentettem a moderátoroknak. dehogynem megsértődtél :)
2010. nov. 24. 19:08
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
:D Mit jelentettél kiscsillag? :D A jelentés nem erre való, de sebaj) Gratulálok az éles eszedhez! :D Ja tényleg, talán máskor nem sopánkodni kellene itt hanem egyből orvoshoz menni ha kilyukad a patkányod fél arca!!!!! Rólad meg nincs véleményem, takonypóc.
2010. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!