Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adható-e héjas dió a degunak?...

Adható-e héjas dió a degunak? számukra a fa ága mérgező, a héjatlan termése nem. a héj hova tartozik? (szeretnénk meglepni: rághat is, és benne egy finomság jutalmul. )

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Most írok csak, mert amint látom eddig nem kaptál semmilyen választ, így hátha én is megfelelek így:)

Nekem patkányaim vannak és adtam nekik diót, de csak félbe törve héjastól, mert akkora hévvel rombolt rá az egyikőjük az egész dióra, hogy vérezni kezdett a szája:P

A faágról azt tudom, hogy csak gyümölcsfa ágát lehet adni a patiknak -elnézést, de csak ebben a témában vagyok tájékozott- , de ez sem lehet permetezett stb. Kisállat felszerelés boltokban biztosan kapsz olyan ágat amit rágcsálhatnak vagy olyan mézes-magos rudat amit egy fadarabra erősítettek)

2010. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi az infót,és hogy törődsz más állatokkal is. ez nagyon pozitív a részedről.

a degunknak egész deszkái vannak,némelyiket pár nap alatt szétcincálja, alig lehet tőle éjszaka aludni. a cukros-mézes dolgok tilosak a számára, mert született cukorbeteg, belehalhat.

a fél dió jó ötlet, mert elég vehemens természetű (kikezdett az ajtófélfával is, és ha nem hagyom,akkor hisztizik, sőt egyszer meg is harapott.)

kipróbálom, köszi szépen

2010. nov. 21. 19:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Ó, a kis "vadmalac" :)) Ezt persze csak viccként írtam róla, de úgy látom, nagyon kis élénk jószág)) Van bent neki mókuskereke? Nem vagyok épp e mellett, de lehet kapni kifejezetten csincsilláknak-patkányoknak ilyet és akkor gondolom degunak is lehet valami lefárasztó kis fitnesz sarkot találni)

A fél dió nálunk sikert aratott, szerették ide-oda hurcolászni is)

Minden jót Nektek! :) -előző voltam, de ez nyilvánvaló a patik miattDD-

2010. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

gondolkodtunk a keréken, de lehet még nőni fog,így nem tudjuk,mekkorát vegyünk. bár lehet, karácsonyra megkapja a legnagyobbat, aztán hajrá, hadd tekerje.

köszi

2010. nov. 23. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!