Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac, vagy hörcsög?

Tengerimalac, vagy hörcsög?

Figyelt kérdés

Tapasztalatlan vagyok ilyen téren, mert eddig csak 2 macskám van és 1 kutyám, akiket imádok, a fiú ivartalanított kandúrom inkább benti macska.

Nagyon tetszenek a tengerimalacok és a hörcsögök is, de nem tudom, hogy hozhatok e a macskám mellé ilyen állatot?Hogyan kell tartani őket, miben?

Párban, vagy csak 1 db?

Betegséget lehet elkapni tőlük?

Kisállat kereskedésben érdemes venni?

Mi minden kell egy ilyen állatnak?

Mennyibe kerülnek az állatok és minden, ami kell hozzá?


köszönöm, ha tudnátok linket is küldeni, meg a saját tapasztalatot is szívesen fogadom.


17/L


2010. nov. 25. 13:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha benti a macskád, akkor nagyon résen kell lenned, mert őt tuti izgatni fogja a hörcsög, vagy t.malac. És, ha egy macskát izgat valami, akkor az m,indenre képes!
2010. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Malac. Bájosabb és okosabb.
2010. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

cukormókus!

[link]

2010. nov. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Höri!

Sokkal csendesebb, kevesebbet eszik, kisebbeket sz*rik, így kevesebbet kell takarítanod.

XD

2010. nov. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyos!
2010. nov. 25. 13:47
 6/20 anonim válasza:
69%

Kedves Kérdező! Nekem mindkét állatom van,nehéz dönteni,de talán a hörcsög tényleg jobb.

Én ketrecben tartom őket,a malacé kb. 100 cm,a hörcsögé kb. 50 cm.A malacot 2000 Ft-ért vettem a hörcsögöt 1200 Ft-ért.A legfontosabb az állatoknak a forgács,széna,magkeverék,zöldség-gyümölcs,víz.Én mindkettőt kisállatkereskedésben vettem,ahol megmondták a nemüket is.A hörcsögnek kell mókuskerék, meg wc papír guriga,és minkettő állatnak házikó.

Kb. ennyi.

Szia!

2010. nov. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Hát szerintem a tengerimalac tovább él, meg okosabb is. Én azt vennék a helyedben, viszont: ha a macska is bent van, akkor nagyon kell figyelni a malackára. Olyan helyet kell neki keresni, amihez nem fér oda a cica (bár ez nehéz lesz), és úgy kell kialakítani a helyét, hogy semmiképpen se tudjon a macska "hozzányúlni".
2010. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy pozitívum, ami a tengerimalac mellett szól, hogy ők 6-7 évig is elélnek (az enyémek 8 évesek), míg a hörcsög max. 2-3 évig. A tengerimalac és a hörcsög is nagyon aranyos, viszont foglalkozni kell velük, mert csak akkor lesznek kezesek, Macska mellett csak akkor tartanám őket, ha van olyan szoba, ahová nem jár be. Betegséget általában előbb kap el tőled, mint Te tőle.

A hörcsögök általában 500-1000 Ft körül vannak, a malacok 1000-5000 Ft körül (vanak különböző fajtatiszta változatok még drágábbért).Ha RÁSZÁNSZ EGY KIS IDŐT, AKÁR INGYEN IS HOZZÁ LEHET JUTNI ÁLLATKÁHOZ. Pl: [link] , [link] A felszerelés a hörcsöghöz valamivel olcsóbb, mint a cocánál. Tengerimalacot ketrecben érdemes tartani kb. 5000-10000 Ft között van az áruk + itató,házikó, forgács, élelem. Érdemes az adott állattal foglalkozó lapokat olvasni,mielőtt belevágsz. [link] , [link] , [link]

2010. nov. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A tengerimalac minden sokkal jobb! Sokkal bájosabb, csöndesebb nem rágja szét a bútorokat ha kiengeded, 6-7 évig él, az etetése is egyszerűbb, répa alma, saláta, a zöldségesnél kérhetsz zöld hulladékot amit szívesen odaadnak. Tilos neki karfiolt, káposztát, krumplit adni. Kell neki egy ketrec vagy egy nagyobb láda( az én tengerimalacom szoba tiszta volt, futott utánam ha hazamentem visított nekem órákig képes volt a hasamon aludni vagy tvt nézni). Kell neki forgács, a macskaalom azért hasznos mert ritkábban kell tisztogatni, nem elsz büdös.Akkor szereti a tengerimalac tápot, napi egyszer kapjon enni, répát pl reggelente kapott az enyém, kell neki egy itató vízzel, meg ah beraksz egy kis fadarabot vidáman rágja, és tudja koptatnia fogát, sokkal szelídebb mint egy hörcsög. És kb ugyanannyi az eltartása, annyi hogy egy tengerimalac drágább olyan 2000Ft körül van.Ja vigyázni kell nehogy megfázzon az ő szervezetének szükséges a c vitamin.
2010. nov. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én mindig felpontozom, ha valaki megtud nevettetni!

Egyébként meg nekem már volt hörim. Legközelebb malacom lesz:) Remélem!

2010. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!