Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ma kaptam egy pár hetes...

Ma kaptam egy pár hetes patkányt. Hogyan szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
Még nagyon félénk, és visszahúzódó, egyelőre begubózott a házába. Mit tegyek, hogy jól érezze magát, és összebarátkozzunk?
2010. dec. 3. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem hörim volt,de rágcsáló-rágcsáló.=D Én azt csináltam,hogy eleinte mindig volt valami fiom ennivaló a kezemen.Sajt,valami gyümi,stb.Egy idő után megtanulta,hogy a kéz csakis jó lehet.És néhány hét után már nem kellett semmit tegyek a kezemre.
2010. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok-sok türelemmel. Én, mikor az én kis patim még kicsi volt, óvatosan kivettem az ölembe és simogattam egy-két órán át. Aztán hagytam, hadd nyugodjon meg a ketrecében. Tiszteld őt annyira, hogy megvárd, hogy belemásszon a kezedbe magától, ha szeretne, de ha nem akar odajönni, ne erőltesd. Hagyj neki egy kuckót, ahol maga lehet, ahol biztonságban érezheti magát, ahova soha nem nyúlsz be érte.

Eleinte ne fogd a farkánál, csak óvatosan nyúlj alá. Később tolerálni fogja azt is, ha "durvábban" nyúlsz hozzá, nem fogja sértésnek venni azt sem.

Egy ilyen kispati nagyon fél, furcsa és ijesztő neki az új hely, az egyedüllét, te, minden. Segíts neki, hogy ne érezze stressznek ezt a megpróbáltatást, akkor szeretni fog. :)

2010. dec. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. dec. 4. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!