Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lenne pár kérdésem a hörcsögge...

Lenne pár kérdésem a hörcsöggel kapcsolatban! (? ) ( bővebben lent van)

Figyelt kérdés

1. Lehet-e két rágcsáló fajtát egy ketrecben tartani? ( pl.Hörcsög+degu)?

2. Két azonos fajtájú, de egynemű állatot( hörcsögöt, degut..) lehet-e egy ketrecben tartani?

3. Ha összetennék két egynemű fajtát ( hörcsögöt, degut..) akkor mire számíthatnék?

4. Ha külön neműeket teszek össze akkor 100%, hogy pározni fognak?

Köcce!


2010. dec. 5. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyelj, szerintem te inkább semmilyen állatot ne tartsál, vagy ha mégis, akkor kérd ki egy tenyésztő véleményét.
2010. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, szeretnél degut és/vagy hörit tartani. A hörcsögök viszonylag agresszívek, így nem biztos, hogy szerencsés más állatokkal összetenni őket. Lehet, hogy egymásra támadnának, és akár halállal is végződhet az egyik harc köztük. A hörcsög egyébként is magányos állat, a legjobb neki, ha egyedül van. A degu társas állat, neki kell egy társ, de ha különneműt veszel, akkor 100%, hogy lesznek kicsik. Ezzel nem is lenne gond, ha vissza tudod vinni a kicsiket az állatkereskedésbe, de a folytonos ellés nagyon lestrapálja az anyadegut. Ráadásul nagy valószínűséggel egy állatkereskedésben vennéd meg a degukat, így viszont nagy esélye van, hogy tesókat viszel haza, így viszont beltenyészetet okozol, ami nagyon nem egészséges. Viszont az is igaz, hogy nehéz megkülönböztetni a nemeket degunál. A lényeg, hogy arra figyelj, teljesen ugyan úgy nézzenek ki az ivarszerveik.
2010. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: Van már hörcsögöm és volt is. csak magányosnak láétszik! ne szólj be te értetlen.

Második: Köszönöm! De ha két degut vennék! Akkor az egyneműek nem harcolnának? Jelenleg hörcsögöm van.De akkor marad egyedül.Nem szeretnék kicsiket!

2010. dec. 5. 10:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Szerintem ha egy alomból valók, nem fognak harcolni. Bár degum még nem volt... :S Ha sikerül két lányt venned, azok biztosan jól elvannak, csak a két hím a kérdéses...

De ha mindenképpen a höridnek vennéd őket csak társnak, akkor tényleg nem éri meg, mivel nem tudod együtt tartani őket.

Ne aggódj, a höri magányos állat, nagyon jólérzi magát egyedül. :)

2010. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! csak van amikor csak mászkál lassan mozog, olyan mintha nem lenne életkedve! Máskor meg futkározik, elvan.,csak emiatt izgultam! Köszönöm a válaszodat! Ment e fle pont!
2010. dec. 5. 11:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Az a baj a hörikkel,hogy ha egyedül vannak depisek.Ha különböző neműek,akkor szinte mindig születnek kicsik és aztán nem tudsz velük mit kezdeni(nekem 13 hörim volt,mert senkinek sem kellettek,és egyre csak születtek ).Ha meg egyneműek,akkor előbb vagy utóbb egymásnak ugranak.A bátyáim hörcsögei vagy egy évig teljes nyugiban éltek,aztán egyszer csak kattant valami,és véresre harapták egymást.
2010. dec. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Engedd ki néha a szobában felügyelettel és simogasd, így nem lesz magányos.

De már írtam, hogy nekik ez a jó, a természetben sem férnek meg többen egymás mellett.

2010. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ki szoktam engedni, de még nem szokott nagyon kézhez :D
2010. dec. 5. 12:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél két degut, akkor mindenképp két lányt vegyél, mert a fiúk verekedni fognak, ha meg fiú-lány akkor meg folytonos szaporodás (átlag alomszám 5-7 degu). Nekem két lány degum van, néha kicsit összekapnak mondjuk a kaját (ezért két tálból esznek) de ez nem vérre megy és általában lerendezik maguk között, ha meg nem akkor egyszerűen rájuk kell fújni és abba hagyják.
2010. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A Hörcsög után szeretnék majd degut.De lehet, hogy nyuszim lesz.Még nem tudom :)
2010. dec. 5. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!