Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Még régebben láttam a Spectrum...

Még régebben láttam a Spectrumon, hogy a Jimmynek malaca van c. műsorban a srác csinált egy tengeri malac falut. Ha nem is abban a formában, de lehetséges őket úgy tartani?

Figyelt kérdés
Nyilván télre nem tanácsos őket ilyen kis egyszerű faviskókban teleltetni. Viszont ha föld alatti menedékeket létesítenék nekik, akkor lehetséges lenne, hogy kint tartsam őket? Sok hely állna rendelkezésemre, és érdekelne egy kis jópofa tengeri malac falu. Hajlandó lennék időt, és pénzt áldozni a biztonságukra, és a kényelmükre.
2010. dec. 6. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek menj el a pesti állatkertbe, hogy lásd élőben is, ott van falu és város is.
2010. dec. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

Ha szerzel klasszikus perui (haszonállat) fajtákat, akkor működhet akár télen is a dolog. A kisállatnak tenyésztett fajták eléggé beltenyésztettek és kényesebbek. Úgy tudom, az állatkertben tenyésztenek ilyen malacokat is, ezek némileg nagyobbak mint a "díszmalacok".


A fővárosi állatkert tengerimalac városa szerintem nem jó példa, ezek csak csinos faházikók rengeteg malaccal. Hímek-nőstények vegyesen, semmi se korlátozta a szaporodásukat. Nem tudnál mit kezdeni a rengeteg kismalaccal, vagy csak egynemű malacokat tarthatnál. Probléma lenne, hogy a félig szelíd állatokat hogyan kapd el egészségügyi ellenőrzés vagy éppen gyógykezelés miatt. De eredendően a tengerimalac egy háztáji állat, nagyjából úgy tartották őket mint mi a csirkét, tehát működőképes az elképzelésed.

2011. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem nem perui tengeri malacom volt, hanem valami agyon keresztezett izé és mégis elélt télen egy istállóban ami, mint tudjuk nem túl meleg, tehát szerintem a föld alatt is meglesz!
2011. jan. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!