Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit és hogy kell csinálni ha...

Mit és hogy kell csinálni ha megszületnek a kis tengerimalacok?

Figyelt kérdés

Lassan aktuális.A gemon.ro-s honalpot végigolvastam,de még mindig van kérdés,állatorvos meg nem az a türelmes fajta...

Van egy fiú is,de ivartalanitva van,igy is külön kell tenni?

Miután megszülettek,min kell tartani őket?forgácson vagy min?

Kell-e bármi más kaja mint amit eddig ettek?


2010. dec. 7. 14:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
elválasztva nem lesznek,mert marad mind nekünk,annyi hogy ivartalanitva lesznek a fiuk,hogy több ne legyen (ivartalanitva lett az apa is,csak már későn,hála a kereskedésnek)
2010. dec. 8. 13:47
 12/14 anonim ***** válasza:
Az rendben van, hogy megtartod őket, de a kis tengerészek már 4 hetes korukban ivarérettek lesznek, úgyhogy mindenképp külön kell majd tenni őket, hogy ne fedezzék be a saját mamijukat és a tesókat. Ivartalanítani pedig csak 600 grammos súllyal fogják őket, és mire azt elérik eltelik vagy 2-3 hónap. Cebiont a gyógyszertárban vehetsz, kisbabák is szokták kapni, aki azt mondta, hogy felesleges, rosszul tudja, mert most fontos erősíteni az immunrendszert. Javaslom, hogy kérdezősködj a gemonon, mert mindannyian szívesen segítünk.
2010. dec. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én mondtam, hogy nem muszáj C vitamin, és nálam is megszülettek és felnőttek a gyönyörű, egészséges tengerimalacok, minden előkészületek, változáson kívül. Én meséltem, hogy váratlanul szült a tengerimalacom három picit. És adtam nekik sok gyümölcsöt, meg zöldséget, külön C vitamint nem. De mint ahogy említettem, ártani nem árt. :)
2010. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

ivartalanitanak hamarabb is,a fiú 35 dekás és 2 és fél hónapos volt amikor megcsinálta a doki,semmi baja nincs


azt mondta hogy 4-5 hetes korukra ha "felhizlalom" 20 dekára őket,akkor meg tudja csinálni


a fiú most 55gramm,és már majdnem 6 hónapos,pedig jól van táplálva...fél évet nem tartom külön őket,együtt aranyosak



c-vitamint vettem,kapnak,bár rengeteg zöldséget megesznek (gyümölcsöt viszont nem eszik meg semmilyet,csak fintorognak),az is fedezné,de ezen ne múljon

2010. dec. 10. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!