Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudom hozzá szoktatni...

Stverteczki Roland kérdése:

Hogyan tudom hozzá szoktatni a csincsilláimat hogy nappal legyen aktívak és éjjel aludjanak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Betakarós trükk?

Nappal betakarod egy lepedővel,aztán még mikor világos van,de már kezd lassan sötétedni leveszed,és akkor abban a biztos tudatban alszanak el hogy nappal van viszont akkor reggel is fel kell rakni!Kicsit időigényes mire megszokják,de bevállhat :D

2010. dec. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen majd kiprobálom... de ma már feleslegesen...
2010. dec. 7. 15:41
 3/4 anonim ***** válasza:

De gondolom, a kérdező nem akar fényáradatban aludni éjszaka, pedig max. csak akkor lehetne "átállítani" a biológiai órájukat. A letakarás meg amúgy se lenne elég, és csak befülledne tőle a ketrec.

Nem lehet őket átszoktatni, ha nem tudod a hálószobádon kívül elhelyezni őket, akkor estefele engedd ki őket egy jó hosszú (min. 1-2 órás) futkározásra, hogy elfáradjanak, és akkor nem fognak annyira zajongani éjjel.

2010. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Patkány elvileg átszokhat a gazdájával, a csincsillánás lehet esély szerintem. Úgy hallottam, sokat kell vele foglalkozni napközben, és akkor majd akkor szeretne ébren lenni, mikor foglalkoznak vele.
2010. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!