Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap vásároltam törpehörcsög...

Tegnap vásároltam törpehörcsögöt. Itt olvastam olyat, hogy állatkereskedésben nem szabad venni, de én ott vettem. Nagy gond? Ha netán testvérek akkor párosodnak egymással?

Figyelt kérdés

Egészségesnek néznek ki, viszonylag szelídek is, elvileg egy pár az eladó szerint, fiú és lány. Nem igazán tudtuk ezt megállapítani, amikor hazavittem őket, még barátnőm sem, akinek már nem egy hörcsöge van.

Lehet valami gond velük így?

Illetve agyhártyagyulladása sok hörcsögnek van? Kell ettől tartanom?


2009. jan. 20. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha testvérek akkor is szaporodnak, ráadásul nem is gyenge tempóban, úgyhogy sűrgösen ki kéne deríteni, hogy milyen neműek. Ha különbözőek, akkor külön kell őket tartani, mert egy év alatt annyi kishörcsögöt csinálnak, hogy farmot nyithatsz belőlük. Az emberre is veszélyes agyhártyagyulladást hodozó kishörcsögök aránya elenyésző.
2009. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
mindenkeppen kulon kell majd valasztanod mert ha ugyan olyan nemuek akkor pedig verekednni fognak ha pedig nem akko parzanak 1000-el. Kul en is allatkereskedesben vettem a horim es egeszseges, mar 2 eves.:)
2009. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, nem baj ha kereskedésben vetted őket.

Azt ajánlom, hogy már ilyenkor az elején is kézből etesd őket, és vedd ki őket óvatosan többször, hogy szokjanak, mert az állatkereskedésben nem fogják meg őket olyan gyakran, nem nagyon vannak hozzászokva, egy magánembertől kicsivel másabb ebből a szempontból hörit kapni. Adj a kezedből finomságokat, hagyd hogy belemásszanak, és ne ijedj meg ha az elején még meg-megkapják az ujjadat, később óvatosabbak lesznek. Ha félsz tőlük esetleg, a kézfejedet engedd nekik szagolgatni, hogy szokjanak.

2009. jan. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

fiút meg lányt vettél...?

elég bosszantó hogy nem mondják el ilyenkor, hogy tessék felkészülni kéthavonta tíz kölyökre...

2009. jan. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jah és ha testvérek, akkor elképzelhető betegek lesznek a kölykök, halva születnek, vagy később lesz bajuk.
2009. jan. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom, hogy testvérek-e. A kereskedésben nem kérdeztem, eszembe sem jutott, hogy ilyen gondok lehetnek. Az eladó annyit mondott, hogy a többieket pénteken elvitték, ezért csak ők ketten maradtak, és ők egy pár.

Ezért vettem együtt őket, hogy ne szakadjanak el. Tisztában vagyok a gyermekáldással, de majd megoldom valahogy:)

Így valószínű testvérek lehetnek? Hasonlítani nem nagyon hasonlítanak, egyik világos szürke fehér pocakkal, fehéres pofival, a másik sötét szürke, sötétebb hassal, és sötétszürke pofival.

Szóval... nem tudom, testvérek-e. Szerintetek?

2009. jan. 21. 12:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Tarts madárpókot is, és akkor nem kell félned a szaporulattól...kellemeset a hasznossal :D
2010. jan. 5. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!