Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak milyen oltás kell?

Nyuszinak milyen oltás kell?

Figyelt kérdés

kedden kapok egy 6 hetes nyuszit. milyen oltások kellenek neki, és kb mennyi egy oltás? és mennyi időközönként kell ismételni az oltásokat?

gondolom minden nyuszi kap oltást még az álletkereskedésben mielőtt eladják. vagy nem?


2010. dec. 19. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyulak esetében két veszélyes betegség van ami ellen tanácsos oltatni. Az egyik az rhd, ami egy vérzéssel járó vírusos betegség, nyulak terjesztik egymás között de ha nem érintkezik más nyulakkal akkor is érdemes oltatni ellene mert behurcolhatod te is a cipődön. A másik egy vérszívók által terjesztett vírusos betegség, a myxomatosis. Mindkettő nagyon csúnya, fájdalmas és szinte biztos hogy halállal végződő betegség. Ezek ellen van kombinált oltás amit fél évente kell ismételni. Az ár gondolom változó, én Budapesten 3500 ft-ot fizettem legutóbb a kombinált oltásért. Az állatkereskedésekről azt kell mondjam elég naiv elképzeléseid vannak, ott fikarcnyit sem törődnek az állatok egészségével, sok beteg állatot lehet látni és sok helyen azt sem tudják milyen betegségek vannak és hogy oltatni kéne őket. Én nagyon nem tanácsolnám hogy állatkereskedésekből vásárolj nyulat, csak megbízható tenyésztőtől. Ott biztos egészséges nyulat kapsz és olcsóbban is jössz ki. Linkelek egy nagyon jó nyuszis oldalt, itt találsz információkat arról hogy milyen tenyésztőktől érdemes vásárolni.

[link]

2010. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél állatkereskedésből nyulat, mert se a fajtáját se a nemét nem tudják biztosan megmondani, és oltva sem lesz. Mi tenyésztőtől vettül törzslappal és gyerekkori oltásokkal együtt, igen várni kellett rá, de megérte.
2010. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én mindkét nyuszim állatkereskedésből van, és egyiknek sem volt baja, pedig valóban nem adtak nekik oltást, és nem tudták, hogy fiúk-e vagy lányok, viszont rögtön a vásárlás után el kell vinni a nyuszit az állatorvoshoz, hogy megnézze, hogy egészséges-e, meg beadja a szükséges oltásokat.

Amit mindenképpen kell adni a nyusziknak, az a szúnyogok (vérszívók) elleni oltás, mert már egy kis szúnyogcsípés is halálos (allergiásak rá a tenyésztett nyulak).

2010. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az állatkereskedésekből származó nyuszikkal nem csak az a baj hogy nincs oltva és nem tudják fiú-e vagy lány. Nagyon gyakori hogy a kereskedések szaporítóktól szerzik be a nyulakat olcsón és sokszor a génhibás, vele született betegségekben szenvedő állatokat hozzák el mert ezekhez jutnak hozzá legolcsóbban. Nagyon sok ilyen szomorú történetet lehet hallani, hogy a megvásárolt pici nyuszikát hónapokig tartó orvosi kezelésnek kellett alávetni és a végén mégis el kellett altatni. Egyébként az én nyuszim is kereskedésből vásárolt, de nem én vettem hanem a párom nővére a gyerekeinek. De aztán nem voltak túl lelkesek a gyerekek, a nyuszi pedig végül nálam kötött ki. Ő például makk egészséges, gyönyörű nyúl, már 3 éves. De nem érdemes kockáztatni, inkább tenyésztőtől kell beszerezni a nyuszit. Az oltásokhoz visszatérve, a szúnyognak nem a csípése veszélyes a nyuszikra, az még nem jelentene problémát, hanem a szúnyogok által terjesztett vírusos betegség. Ez ellen kell feltétlenül beoltani akkor is ha csak lakásban van tartva egyedüli nyusziként.
2010. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!