Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány hetesen lehet megfogni a...

Hány hetesen lehet megfogni a kis hörcsögöket és az anyjukat?

Figyelt kérdés
Hány hetesen lehet megfogni a kis hörcsögöket és az anyjukat?Az enyémet holnap lesznek 3 hetesek.Már esznek mindent,de még szopnak,bár nem gyakran.4-en vannak.Dzsungáriai törpehörcsögök.
2010. dec. 19. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
megfoghatod simán. Én már akkor megfogtam mikor pár naposak voltak. Az anyjuk olyan volt, h nem bánta , utána is gondozta, etette őket.
2010. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Várhelyi Sándor ***** válasza:
0%
hát legalább 1 hónapos korukig várni kell mert addig az anya vad. ha több ideig vársz egyre jobban és biztonságban érzi magát az anya,ő szelídebb lesz .a kölykök jobban érzik magukat,de egy idő után már el akarnak válni annyuktól,de akkor véglegesen.
2010. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az anyjuk engedné hogy megfogjam őket,de félek,hogy megérzi az anyjuk az ember szagot rajtuk (a kicsiken) és enm fogja őket elfogadni ettől félek.
2010. dec. 19. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Addig amíg nem nyilik ki a szemük. Nekem most multak el 2 hetesek, de nagyon vageszok:)... Hörcsi tenyésztő.
2010. dec. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már 1,5 hete kinyílt nekik :) nagyon aranyosak :)
2010. dec. 19. 13:39
 6/6 Platypus ***** válasza:
Régen tenyésztettem aranyhörit. Akkor nyúltam először a picikhez, amikor kinyílt a szemük. Ekkor már kóstolgatják a hörcsögkaját. Naponta 1x vettem őket kézbe, úgy, hogy az anya ne lássa és hallja a műveletet, hogy ne stresszelje magát fölöslegesen. Ügyeltem, hogy a fészket ne túrjam szét. Az anyát akár a szülés után is kézbe lehet venni, amennyiben ő jön ki a ketrecből hozzád és nem te nyúlsz be. Fontos, hogy korán elkezdj foglalkozni a picikkel, mert így mire elválaszthatóak lesznek már teljesen megszokják az ember szagát és érintését. Nálam egy anyával sem volt gond, mind szépen nevelte a kicsiket, bár nálam már a nőstények is mind eleve szelídek voltak és nem stresszelték magukat az ügyködésemtől. Egy vad, embertől tartó nősténynél lehet hogy gondot okozna ha tapizod a piciket.
2010. dec. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!