Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ehet-e a zöldséget, gyümölcsöt...

Várhelyi Sándor kérdése:

Ehet-e a zöldséget, gyümölcsöt az én hörcsögöm? Csokit ehet?

Figyelt kérdés
1 honapos kicsi aranyhörcsögöm van, de nem tudom csümölcsöt,zöldséget,esetleg csokit adhatok-e neki.Borzaztó sokat alszik.ezt nem csodálom,mert még kicsi nagyon.idáig táppal etettem,de szeretném tudni,adhatok-e neki gyümölcsöt,zöldséget mert azokban sok a vitamin.A csokit azért kérdezem,hogy ehet-e ,mert nagyon sovány akár mennyit is eszik. SEGÍTSETEK KÉRLEK! már lassan nem lesz ereje!!
2010. dec. 19. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:

hello! nekem nincs hörcsögöm, majd januárban lesz, de remélem tudok segíteni..

Gyümölcsöt és zöldséget adhatsz nekik, kivéve a k betűsöket /karfiol, krumpli.../ és gxümölcsök közül azokat, amiket te se szívesen eszel meg /citrom/

Csokival vigyázni kell, mert hízlal, bár látom ez a cél, viszont a fogszuvasodást is előidézheti, és az a hörcsögnél nagyon rossz dolog..:S

De ha egy keveset adsz, attól sztem még nem lesz baja..

Kívánom, hogy helyrejöjjön..:/:)

Remélem tudtam segíteni:)

2010. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Azért olyan sovány mert nem etetted rendesen. Kell neki a gyümölcs! És inkább olvass utána a hörcsög tartásának!

Itt mindent megtalálsz(ez az oldal aranyhörikre is vonatkozik):

[link]

2010. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Napraforgót, mogyorót adj neki, ha sovány. Meg lehet kapni állatboltokban speciálisan hörcsögöknek összeállított magkeveréket, meg mindenféle hörinek való csemegét. Valahol azt hallottam, hogy kutyakekszet is kaphat néha, bár ebben nem vagyok biztos.

Zöldséget, gyümölcsöt is kapjon, de olyat, ami nem puffaszt.

Kaphat friss füvet is néha.

Egy helyen azt olvastam, hogy hetente egyszer kaphat főtt tojást, sajtot, lisztkukacot.

Bár régebben azt mondták, nincs szüksége vízre, most mindenütt azt olvasom, legyen mindig előtte friss víz.

De ha általánosságban eddig is kapott magvakat, zöldséget, gyümölcsöt, ennek ellenére nagyon sovány és le van gyengülve, vidd állatorvoshoz, lehet, hogy valami baja van. Ő majd a helyes étrend összeállításában is segíteni fog.

Csokit ne adj neki, nincs szüksége rá.

2010. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi.mi állateledelesek vagyunk.melyek azok a gyümölcsök amik puffasztanak?
2010. dec. 19. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a körte, a banán, a sárgabarack puffasztanak. Több most nem jut eszembe, azért nézz utána a neten!
2010. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Körte? Banán? Sárgabarack? Puffaszt?

A körte, banán biztos nem mert az enyémnek semmi baja tőle sőt imádja. Sárgabarackot eddig nem sokat kapott de attól sem lett semmi baja.

2010. dec. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi.mind kedvesek vagytok
2010. dec. 19. 19:23
 8/8 kopasz78 válasza:

Csokit ne!

A napraforgó, és a mogyoró könnyen elhízáshoz vezet, ezért ezekből keveset kell nekik adni.

Almát sárgarépát rendszeresen adhatsz neki. Káposztaféléket karfiolt ne, mert iszonyú büdöset fog pisilni.

2010. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!