Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Torpenyuszim hogy szoktassam...

Torpenyuszim hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
3 napja kaptam egy oroszlanfeju torpenyuszit.Hogy szoktassam magamhoz,hogy ne feljen tolem?titeket kb mennyi ido mulva szokott meg?koszi
2010. dec. 22. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat simogasd, ha nem engedi, akkor pedig csak ülj ott mellette amíg ugrál, ha a szoba közepén vagy, akkor bármerre megy látni fog, és akkor egy idő megszokja a jelenlétedet. Próbáld meg kézből etetni, vagy legalábbis kézből adni neki finomságokat (karalábélevél, petrezselyem).

Kb 1 hét volt mire megszokott az idősebb nyuszim, akit vettünk, amelyik viszont nálunk született az a kezünkben nőtt fel, ő születésétől kezdve ragaszkodik hozzánk.

2010. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szamóca. ***** válasza:

ülj le a ketrece mellé, és ne tegyél hirtelen mozdulatokat, a ketrec ajtaját nyisd ki hogy ki tudjon jönni. foghatsz a kezedbe egy darabot a kedvenc csemegéjéből, hátha arra könnyebben közelít.

engedd hogy odamenjen hozzád, szaglásszon, és nagyon óvatosan elkezdheted simogatni. lehet hogy elsőre nem fog sikerülni, nem baj az hagyj neki időt nehogy megrémüljön.

nekem terminátor nyulam volt, ő nem félt smemitől rögtön odajött, a piciket szoktattam így magamhoz mikor nálunk voltak "óvodában" :D

2010. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2010. dec. 22. 17:22
 4/4 anonim ***** válasza:

nagyon lényeges hogy ne te vedd ki..

nyisd ki a ketrecet ülj kicsit távolabb a ketrectől és várd meg míg kimászik..nálam 1hétig tartott mire kimerészkedett ilyenek alkalmával..

utána odajött és beleugrott az ölembe.

2010. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!