Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok, tartsak egeret?

Mit gondoltok, tartsak egeret?

Figyelt kérdés

élő állatra gondoltam....

Kérem a bunkón válaszolók kíméljenek!


2010. dec. 27. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha tudsz róla gondoskodni és vigyázol rá akkor igen...amúgy én a patkányt ajánlanám, mert azt be lehet mindenfélére idomtani(pl üljön a válladon, mint a kalózoknak a papagálya--->lehet, h az egér is betanítható)

Azért kérdezősködj az állatkereskedőtől, mert ő többet tud mondani.

2010. dec. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem patkányok vannak(2db).

Nagyon édesek,barátságosak.

Hát az egérrel az a gond(egerem is volt),hogy hiába takarítod nagyon büdös.Bár egy darab nem lehet olyan vészes,de nekem egy fiú és egy lány volt...aztán meg szaporodtak is,tehát elég sokan lettek és alig tudtam elajándékozni.

Egyébként nincs sok gond az egérrel,aranyos kis állatok,csak olvass utána,hogy hogyan kell megfelelően tartani Őket.

2010. dec. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem többször is volt egerem már, de sosem vettem párban mert nem akartam, hogy szaporodjanak. Így aztán az egyneműek mindig verekedtek.

Amúgy nagyon édesek, de az igaz, hogy nem tudsz mit csinálni, elég erős egérszaguk van.

Amikor ugróegerem volt, az még hagyján, de a selyemegerek szagát nem tudtam megszüntetni. Most hörim lett.

2010. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: természetesen megöregedtek, nem passzoltam el őket. A szag ellenére sem, mert édesek amúgy :-)
2010. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én patkányt akartam, de most hörcsögom lett, mert vele már többéves tapasztalatom volt :) A hörcsöggel tényleg semmi gond nincs, gondolom a patkány is aranyos, az egér nagyon pici, nem lehet annyira dögönyözni :) Ezért nem tetszenek a törpehörcsögök sem.
2010. dec. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
oké, köszi!Még meg látom!;)
2010. dec. 27. 23:33
 7/9 anonim válasza:

nekem 2 patkánylányom van, szerintem érdekesebbek az egereknél, bár nagyobb lakhely is kell nekik.

de bármit is veszel, ne állatkereskedésből szerezd hanem tenyésztőtől. állatkerből mindig kifogtam a beteg állatokat. nem ajánlom senkinek.

2010. dec. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én ajánlom! :D

Nekem is vannak, nagyon aranyosak! De tényleg nézz utána a tartásuknak, nehogy mondjuk megszökjenek a túl nagy lyukú ketrecből és bosszúságot okozzanak vele...

De tarthatsz táncolóegeret is, azok nem szöknek, nem igénylik a foglalkozást sem, viszont nagyon mókásak, klasszisokkal egyszerűbb kezelni őket. Nekem is ilyenek voltak először, és mikor belejöttem a tartásukba, akkor lett normál egerem.

Itt egy kis útmutatás hozzájuk. A normál egereket is kb így kell tartani, csak náluk tényleg a mászásra, mozgásigényre, "szökésre" kell figyelni.

[link]

Amúgy mielőtt beetetnének az állatkereskedésben, a pandaegér a sima háziegér, csak foltos mintája van. Olyan, mint a fehéregér.

Amúgy jobb, ha tenyésztőtől veszed, ha Bp.i vagy, ajánlok is egyet:

[link]

Olcsó és megbízható, biztosan nem beteg és kézhez szokott állatok. Ráadásul több színből és mintából válogathatsz.

Két vagy több nőstényt vagy ha nem bánod a szaporulatot, egy párt érdemes tartani, a két hím verekszik, egyedül nem olyan jó neki. A táncolóegér el is pusztul magányosan.

A patkány is jófej, tanulékonyabb is, ragaszkodóbb és szobatiszta. Ugyanakkor sokkal több foglalkozást igényel, nagyobb a helyigénye is.

A szagára pedig annyit, hogy van, de minél gyakrabban takarítod, annál gyorsabban igyekeznek "visszatermelni" az egérszagot, annál büdösebbek lesznek. Szóval egy alapszaga meglesz, de csak egy hét után kezd el erősödni, elég hetente takarítani őket. Tegyél alá csutkaalmot, ami jó nedvszívó és szagfogó, és nem porzik, mint a macskaalom, és arra forgácsot.

2010. dec. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi nem bántuk meg, hogy vettünk. Csíkos fűegereink vannak, nem büdösek, és lehet két fiút együtt tartani, ha testvérek, illetve nem harapnak. Van egy nagy terráriumuk abban faág széna házépítés céljából, és egy mókuskerék amiről képesek egymást lelökni, csakhogy ő következzen.

Félősek ugyan, de szelídithetők (majd januárban én is próbálkozok a kézhez

szoktatásukkal). Mi is Ricantától vettük (hogy mennyi álata van!:-))

2010. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!