Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok egy kutyát vagy...

Mit gondoltok egy kutyát vagy kettőt tartsak? Most van egy féléves basset-tem. Gondolkodom társban. Nem tudom eldönteni mi lenne a jó a kutyunak, illetve nekem.

Figyelt kérdés
2010. febr. 5. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan foglalkozol a kutyával akkor nem lesz semmi baja egyedül. Egy másik kutya nem helyettesíti az embert. Csak akkor vegyél mégegyet ha minden vele járó dolgot meg tudsz duplázni, és te magad vágysz rá. Azért ne vegyél hogy ne legyen egyedül.
2010. febr. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyum 9 hónapos, én is gondolkozom egy ideje mégegyben, de mindig rájövök, hogy azt vagy korábban kellett volna, vagy majd később. Sztem ha befogadsz is mégegy kutyust, ne most, mert a meglévő kutyusod most fog a "tinikorba" lépni, amikor nem a legegyszerűbb velük, legalábbis nekem az össze kutyám meghülyült ebben a korban, azt is elfelejtette, ami az első naptól szabály volt...stb. De ha van időd, h az erejét próbálgató, rakoncátlankodó - had éljek képzavarral: szárnyait bontogató - kutyus mellé befogadj egy rengeteg törődést igénylő kölyköt, akk hajrá :).

Én úgy döntöttem megvárom míg a kutyum 1,5-2 éves lesz, és majd akkor, bár nekem nem azért kell, h ne legyen egyedül, egyrészt mert rengeteget foglalkozom vele, másrészt van egy cicabarátja :).


Akárhogy döntesz is, sok sikert

2010. febr. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Két kutya pozitívumai: a basste nem unatkozik annyira, akkor is van kivel játszania, összebújni, szimatolni, ha a gazdi épp nem ér rá, nincs otthon...

Negatívumai: a két kutya mindíg versenga gazdi kegyeiért, hogy ki ér oda előbb, kit simiz meg előbb...sokkal élénkebbek, pörgősebbek ettől és ez van akit idegesít.

Nekem most kettő van, minden hátrányával, egyszer ki szeretném próbálni milyen nyugisan, egy kutyával élni, mert így nagyon nehéz.

Ha a kutyádat boldognak látod, séták során találkozik más kutyákkal és szociális élményeket szerezhet rendszeresen, akkor én nem vennék mellé a helyedben másikat. De ha úgy látod sokat unatkozik, sokszor hív játszani mikor nem mehetsz, akkor lehet hogy jó lesz a társ neki.

2010. febr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem aki nem ér rá a kutyájával lenni az ne vegyen mégegyet, mert akkor ketten unatkoznak, esetleg rombolnak, ugatnak, üvöltenek, nem az lesz hogy akkor a gazda válláról leveszik a gondot és nem kell velük lenni!

Mondom ezt úgy hogy három kutyám van. Nagyon sok pénz és idő! Bár azt nem mondanám hogy a nevelés része nehezebb, az én kutyáim nem azért pörgősek mert többen vannak hanem mert ilyen a jellemük. Inkább az hogy négy személy helyett kell mindig rendezkedni. Sokszor pl számolom a tápot és elfeljtem hogy még kell szorozni hárommal.

2010. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, várok még a döntéssel. Viszonylag sokat foglalkozom vele, napi egy séta és egy óra tanulásos játék foglalkozás, és plusz a napi kis játékok amikor kimegyek hozzá, napi 4 óránál többet nincs egyedül! Nyugis viszonylag kiegyensúlyozott, mármint amennyire egy 6 hónapos kutyu nyugis lehet. Köszönöm a tanácsokat!
2010. febr. 6. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!