Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagy baj lenne, ha a párban...

Nagy baj lenne, ha a párban tartandó csíkos fűegeret egyedül tartanám?

Figyelt kérdés
Azt láttam a neten, hogy párban kéne tartani, de örülök, ha 1-t tudok venni. 450-ért adják a lenti állatkereskedésben, de ha lenne több pénzem, se szivesen vennék 2-t, mert nincs akkora méretű terráriumom. 1 viszont kényelmesen elférne 17/L
2010. dec. 30. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Hááát,egyedül depisek lesznek akármennyit is foglalkozol velük,nekik egy fajtabeli társ kell,szóval nem ajánlom,de ha nincs más megoldás...

Am,miért szeretnéd szétválasztani őket?

2010. dec. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még csak most venném. örülök így is, ha nem kapok 1 nagyot a fejemre anyumtól. már van 2 hörcsögöm meg halaim(őket mind saját költségre tartom) Sajnos nem tudom 2 állat teljes igényét biztositani, inkább választok 1 a környezetemnek jobban megfelelő rágcsálót, mondjuk japán táncolóegeret. :) pedig a fűegérkébe nagyon beleszerettem, de majd idővel:)
2010. dec. 30. 11:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egy állatra van elegendő helyed/pénzed, akkor vegyél inkább aranyhörcsögöt vagy dzsungáriai törpehörcsögöt. Őket amúgy is egyedül kell tartani. A táncolóegér is inkább társaságban érzi jól magát, úgy tudom.
2010. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
van 2 gyönyörű dzsungim. :) 10 és fél éve tartom ezt a fajtát, és a kedvencem:) utánanéztem az egérkének, tudom, h több kell belőle, de nem tudom, hogy mennyi lenne az optimális mennyiség, azt sehol sem irják. 3-4 db?
2010. dec. 30. 16:27
 5/6 Platypus ***** válasza:

Gondolj arra is, hogy 450 Ft-ból egy állat havi ellátását sem tudod megoldani. Ha egyszer nincs meg két állatra pénzed, akkor az egyet is bajosan fogod eltartani. A fűegér amúgy olyan jószág, hogy utólag nehezen fogadja el a társat, a legjobb ha 2 testvért tart az ember.

Tartsál törpehörcsögöt inkább.

2010. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a 450 Ft az csak a pillanatnyi állapotra vonatkozik. Már megkaptam a karácsonyi pénzem azóta, úgyhogy bevásárolhatok, nagyobb terrárium, 2 jószág, felszerelés stb. Köszi a válaszokat :):)
2011. jan. 2. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!