Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy a hörcsögöm vak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Homályos a szeme, szerintem ez a legfeltűnőbb. Miért, mit látsz rajta?
2011. jan. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem ha zseblámpával a szemébe világítasz, akkor egy látó hörcsög el fog fordulni.
2011. jan. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, igazából semmit sem, a szeme egy nagy fekete folt. Se szemfehérje, se szembogár (bár nemtudom, hogy a hörcsögöknek ez van-e). Csak mintha nem látna rendesen, mert ott van előtte a kaja, és nem látja, hanem elmegy másfelé =/ Nagy lehet a baj? =O
2011. jan. 9. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez ugyan egy egér szeme, de a hörcsögé is hasonló. A szivárványhártyájuk sötétszürke vagy sötétbarna, szinte fekete, azért nem látod a különbséget a szembogártól.

Ha nem fogyott sokat, akkor valószínűleg eszik eleget, csak éppen nem azért megy mindig az etető felé, mert éhes, hanem mert arra sétál. Egyébként az ételt főleg szaga alapján ismeri fel, szóval ha vak lenne, akkor is megtalálná a tápot.

Ha fogy, lehet, hogy nem szereti azt a tápot, amit most kap. Ha régebben is ezt kapta, nem öreg és mégis fogy, akkor viszont inkább fordulj orvoshoz vele szerintem.

2011. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már minden rendben, simán eszik, meg minden. Anyumat meg is harapta, szóval elemében van (= Nem látom rajta, hogy fogyna, ám a szotyin kívül nem eszik sok mindent. Most, hogy elfogyott, nem nyúlt nagyon a dióhoz... Ám most már van neki. Köszi mindenkinek! (=
2011. jan. 11. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!