Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit eszik a nyúl? Az enyém...

Mit eszik a nyúl? Az enyém nem eszi meg a nyúltápot. Normális választ kérek!

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 22:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Gyerekkoromban volt nyulam, ő répát, krumplihéjat, karalábét evett. Emellett füvet is, de csak szárazon, a vizes fűtől felfúvódik. A füvet azonban egyébként sem minden nyuszi gyomra bírja, a szomszédomé pl. elpusztulna tőle, mert nincs hozzászoktatva. Az ő nyulai fű helyett száraz szénát kapnak.


A nyuszim a fogát egyébként száraz kenyérrel koptatta, azt rágcsálgatta.


Ha az egyik táp nem vált be, próbálj ki másikat is, hátha azt szeretné a tapsid!

2011. jan. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Honnan szedted ? H a az előző gazdája nem tápozta,nem ismeri,azért nem eszi.

Nagyon sokan nagyon sokféleképpen tartják.

Énnálam állandóan van előttük víz,1/3 táp---2/3 árpát kapnak egész életükben,így nem kaparják ki.Keverni viszont csak 3-4 napra keverek össze,így mindig friss.

Amig van,addig kapnak takarmányrépát,ilyenkor szénát,és néha ropogósra szárított kenyérhélyát.

Szerintem ilyen konyhai dolgokat ne adj neki,max. répát.

2011. jan. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Szénát adj neki. Ennek kellene a fő táplálékának lenni, nem a nyúltápnak, attól csak elhízik és a fogai sem kopnak megfelelően. Mivel ebben az időben szénát nem nagyon találni, ezért vegyél állateledelboltokban, lehet kapni kisebb zacskókban szárított szénát.
2011. jan. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Többféle tápot próbáltunk.répát nem eszik.káposztát nem ehet.szénát kap szereti,meg salátát mosva.
2011. jan. 10. 22:58
 5/17 A kérdező kommentje:
és az utcárol szedtem össze a nyuszit.oroszlánfejű nyúl nem törpe.
2011. jan. 10. 23:00
 6/17 Platypus ***** válasza:

Ha a szénát szereti, nagy gond nem lehet. A nagymenő nyulasok úgy tartják, az ideális étrend 70%-a széna, 25%-a zöldeleség(friss fű, zöldség, alma), és csak a maradék 5% legyen szárazeleség. Ha a nyúltáphoz hozzá se nyúl, akkor magkeverék.


Krumplihéjat semmiképpen se adj neki, mert mérgező szolanin van benne, és száraz kenyeret is csak ritkán szabad adni.

2011. jan. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
49%
Gyerekkoromban tartottunk nyulakat, nyáron mi mindig kákicsot szedtünk nekik, azt nagyon szeretik. Télen talán szalmával etettük? De lehet, hogy addigra már megettük őket.
2011. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem kiskorom ota van nyuszim es az etrendjenek 70%-a szenabol all.En ugy etetem,h.reggel kap szarazat meg szenat este pedig almat,repat,szenat... K betusoket nem szabad neki adni!!!
2011. jan. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nos a széna az alaptápláléka jobb esetben ezzel koptatja a fogát is, a táp csak a nyomelemek és ásványi anyagok miatt fontos, még ezenkívül kapjon zöldséget (nálunk általában: uborka, paprika, répa de csak a szeme miatt, karalábé de inkább a levele, káposzta levél, petrezselyem, ha van kapor), és nasinak gyümölcs, (régebben alma csipszet vettem neki) alma, banán, mandarin, meg ami éppen aktuális, és nem tiltólistás, de ezekből csak egy nagyon picit és nem minden nap.

Emberi étellel nem etetem mert nyúl, tehát, mézes rúd, kenyér héj, meg más hülyeségeket nem kap, egyedül az ízesített fogkoptató gipszet vesszük neki, de szerencsére jó sokáig tart egy darab.

Mi is többféle tápot próbáltunk, és állandóan válogatott, meg teleteszik napraforgó magokkal meg kukoricával, ami kifejezetten hizlal. Aztán megtaláltunk a Verse-laga prémium minőségű pelletált tápját a Cuni Completet, így nem tud válogatni, és minden szükséges dolgot megkap, reggel és este kap egy teáskanállal, tehát minimális mennyiséget, de még nem halt éhen:-)

2011. jan. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jaj az én nyulam is nagyon finnyás volt... ö ette a száraztápot de csak azt és kizárólag almát... semmilyen más zöldséget gyümölcsöt nemvolt hajlandó megenni... szénát evett, frissen szedett füvet nem... érdekes, hallottam olyat hogy a másik nyuszi meg csak dinnye héjat eszik mást nem... egyébként ha hajlandó ehet mindenféle zöldséget gyümölcsöt annak héjait, füvet mosva jó helyröl szedve, tápot szalmát szénát, kevés száraz kenyeret - állitólag nem szabad, viszont nagyon szeretik a nyuszák és kevés nem ártott az enyémnek...
2011. jan. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!