Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Állatkereskedésben vettem...

Állatkereskedésben vettem tengerimalacot. Lehet, hogy vemhes? (lent)

Figyelt kérdés

1 hónapja és 3 napja vettem egy 3 hónapos nőstényt egy állatkereskedésben. Mostanra kicsit megnőtt széltében, először arra gondoltam biztos túletetem, de a mai nap felmerült bennem, talán vemhes. Életemben először van ilyen állatom és nézelőttem is a neten: már megesett olyan, hogy vemhes állatot vittek haza.

Az állatkereskedében a hímek és a nőstények egy helyen voltak - gondolom -, mivel az eladó megnézte a nemét miután kivette. (Csak egy nőstény, ami nemrég ellett az volt elválasztva.)

Ma este jobban szemügyre vettem a malacom, és ahogy óvatósan tapogattam a hasát mintha éreztem volna valami rángatózást. Lehet az is hogy csak azt éreztem, ahogy összerándul, nem tudom. Nem akarom a frászt hozni rá, sem kiszorítani a szuszt.


Van valami jele annak, hogy vemhes egy tengerimalac?

A nőstényeknek az emlői mindig nagyon látszanak?


Arra is gondoltam, az állatkereskedésben a testvéreivel volt egy ketrecben. Tudom pár állatnál van olyan, hogy a saját testvérével párosodik.

A tengerimalacoknál is előfordulhat?


2011. jan. 20. 23:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1 válaszoló azért ette meg a kicsiket mert, túl fiatal volt ahhoz hogy szüljön, és nem tudta volna a kicsiket szoptatni, ezt ösztönből tette.

Persze a kérdésre szeretnék válaszolni: Lehetséges hogy a malackád vemhes. Az első jel a peteérés hiánya, ha a fedeztetés sikeres, a nőstény a termékenyítéstől számított 16-dik (plusz-mínusz 1) napon nem ivarzik újra. A vemhesség 4-dik hetében, ha kezünkkel a nőstény hasát óvatosan (!), gyengéden mindkét oldalon megfogjuk, a méh kitapintható (a rágcsálók méhe kettős). A vemhesség 5-dik hetében a hasfal mind jobban tágul, a nőstény napról-napra „kövérebb”. A 7-dik hét végén a kölykök (vagy kölyök) mozgolódása jól érezhető. A vemhesség vége felé (az utolsó hetekben) a kölykök sokat mozognak, még a lábak rúgása is érezhető, s gyakran az is hallható, ahogyan rágnak (a foguk összekoccan).

A vemhesség átlagosan 68 napig tart (59-73 nap). Ha az alomszám nagyobb, a nőstény hajlamos pár nappal korábban fialni, egy vagy két kölyök esetén pedig legtöbbször néhány nappal később fial(hat) le.

2011. jan. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
az én barátnőm is így járt... volt egy lány cocija és h ne legyen egyedül vett mellé nemrég egy lánynak mondott malacot... tegnap látta a ketrecben a halott kismalacokat...kiderült a lánynak vett malac igazából fiú volt...-.-"
2011. jan. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
a patkányom megszült tegnap 22:40-kor. :) nem tudom mennyi lett, de hallom a kis házból kiszűrődő bébi sírásokat
2011. jan. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én is vemhesen vettem a malackámat, és két fia lett. Szerencsére mindannyian jól voltak/vannak, csak már nem laknak együtt, hogy a fiúk ne fedezzék be a mamit. De a www.gemon.ro oldalon nekem is sokan segítettek.
2011. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Pont hogy kis kereskedésben jobb állatot venni, mert ott általában az eladó maga a tulaj, aki azért csinálja, mert szereti az állatokat, ért hozzájuk (és így azt csinálja amit szeret, mert valamit muszáj).
2011. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!