Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszitartással kapcsolatos...

Nyuszitartással kapcsolatos kérdéseimre valaki?

Figyelt kérdés

1. Minimum hány ml-es golyós itatót vegyek?

2. Igaz az, hogy a boltokban kapható vitaminfalatkák nem tesznek jót neki? (nem egy tenyésztőtől hallottam)

3. Milyen eleségeket ajánlotok? (olcsó, de jó, vagy vmi ilyesmi)

4. Jó ötlet-e az, hogy amikor ki akarom engedni a szobámba, rátegyem a hámot és a pórázt, és úgy tudjam kicsit szabályozni, hogy ne rágja a vezetékeket stb?

5. Milyen nyulat ajánlotok inkább: bak vagy nőstény? Miért?

6. A lány nyulat is lehet ivartalanítani?


2011. jan. 21. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

1. 2,5 deciset legalább,de jobb az 5decis

2. Vitaminfalatka?:SNem jutalomfalatra gondolsz?Lehet neki adni,de csak mértékkel.De az se gond ha nem kap

3. Halywood táp

4. Ha rajt a póráz nem tud szabadon mozogni,vezetékeket rejtsd el előle(lehet venni kábel védőket pár száz forintért vagy rakd be szőnyeg alá,bútor mögött vezesd el)

5. Szerintem teljesen mindegy,ivarosodás után mindkét nemnek megvannak a maga (néha zavaró) ivaros viselkedései.Másban nem különböznek

6. Igen,lehet,de kockázatosabb mint egy bak nyuszit(egyébként ha ivarosodás után nincs zavaró viselkedése-spriccelő pisilés,állandó szexuális zaklatás-nem szükséges,sőt nem is ajánlott ivartalanítani,csak akkor ha szeretnél mellé egy társat)

2011. jan. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nekem 500 ml-es van,de így télen nem sokat iszik belőle, ettől függetlenül 2naponta adok neki friss vizet.

2.Szerintem semmi baja nem lesz tőle, de elélnek a nélkül is:)

3.Hát nem túl olcsó, de én veszek mindig Vitakraftot és egy sima magkeveréket és egy-egy marokkal kap belőlük.

4. Ez szerintem nem túl jó ötlet, abban ne tudna "virgonckodni".Az én nyuszimnak le kell teríteni egy pokrócot, mert a kövön és a parkettán is csúszik a mancsa. Ő mondjuk nem is nagyon megy le róla, de azért az ágy alja jobba csábítja, mint hogy hátráltatná a csúszás:)Vezetékekkel viszont nagyon vigyázz!!

5.Kis korban ez eléggé nehezen megállapítható, de lakásban szerintem kedvezőbb egy nőstény, mert annak a vizelete annyira nem bűzös, de valamenyire ez is nyúlfüggő.Hallotam olyat, hogy ivarérett nőstény harapós lehet, a bak pedig dobol a lábával.Nah az én nyuszim egyiket sem csinálja!

6.A nőstényt is lehet persze, de maceránsabb, mint egy bakot:) Mondjuk e minden állatnál így van!

2011. jan. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.500ml-is jó választás, mert nyáron sokat iszik, és ha egy napra is elmentek akkor legalább nem fogy el a vize.

2. Jutalomfalatként almát vagy karalábét használunk, régebben vettünk a Pepe csipszeiből (alma, répa),ezekben semmilyen adalékanyag nincs (méz, hozzáadott cukor, sütőipari termékek)

3. Mi Cuni Complete-t veszünk, mert régen válogatós volt ez pedig pelletált táp és minden benne van (yukka kivonat, hogy ne legyen büdös a pisije, és szőrcsomósodás gátló, plusz vitaminok), reggel este egy-egy teáskanálnyit kap, hiszen a fő táplálék a széna.

4.A miénk nem szereti a hámot, ezért csak ha mezőre, vagy egy füves udvarra viszem le akkor adom rá, mivel új a terep, nem foglalkozik a hámmal. Inkább tegyél el előle minden kábelt és rágható dolgot, és figyelj (mi eleinte kitettük az ágyra hogy szokja a terepet)

5. Hímet mert barátságosabbak, és nem válnak harapossá, és területvédővé, és könnyebb ivartalanítani.( azért mindig vannak kivételek)

2011. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem nemajánlatos hímet venni mert az harap,kapar,mikor megakarod fogni elkezd csipkedni....mindenképpen nőstényt vegyél és igen aztis lehet ivartalanítani!
2011. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindegyikőtöknek. megy a zöld jel :)

még annyi, hogy... itt gyakorin egy csomóan mondják, hogy nincs olyn, hogy mini toy nyuszi. pedig minden tenyésztő, akivel beszéltem,azt mondja, hogy dehogy nincs, és a holland törpe meg a mini toy egyáltalán nem ugyanaz.

2011. jan. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!