Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú v. lány nyuszit vegyek?

Fiú v. lány nyuszit vegyek?

Figyelt kérdés

Mit érdemes és miért?

azt hallom, hogy a fiú: erőset pisil, dobbant

a lány: ivarérett korában harap?

hmm.


2011. jan. 21. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:

mindkét problémán segít az ivartalanítás, úgyhogy igazából tök mindegy... bakoknál egyszerűbb a műtét

A nyulak 3-8 hónapos korukban válnak ivaréretté, és ekkortól változások következnek be a viselkedésükben. A hormonok áramlása miatt tapasztalható a szobatisztaság elvesztése, vizeletspriccelés, területvédés, morgás, harapás, agresszív támadás, pusztító rágás és ásás. A gazdi számára zavaróvá válhat, hogy az ivarérett nyulak gyakran szimulálnak párzást dominanciájuk érzékeltetése és szexuális kielégületlenségük miatt.


Az egyedül élők agresszíven másznak kézre, lábra, kitömött játékokra, kisebb háziállatokra és területüket szúrós szagú vizelettel jelölhetik

Az ivartalanított nyúl alkalmazkodóbb, kiszámíthatóbb, kedvesebb és nyugodtabb társ, mivel a párzás iránt érzett vágy, a hormonális okokra visszavezethető agresszív viselkedés és romboló tevékenység a beavatkozás után általában hamar megszűnik. Vizeletének nincs erős, szúrós szaga a szexuális hormonok hiánya miatt, és alomra is könnyebben szoktatható. Ivartalanítás után a tévhitekkel ellentétben a nyuszi nem hízik el, ez kizárólag a kevés mozgás és a helytelen táplálás következménye lehet.

2011. jan. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! egyébként az, hogy a lány nyulat nehezebb ivartalanítani, mit jelent?
2011. jan. 21. 15:18
 3/7 A kérdező kommentje:
ok, látom. a hasát műtik. de ha azt bevarrják, stb... utána nem kell nagyon vigyázni, hogy ne érjünk a hasához? mennyi ideig?
2011. jan. 21. 15:28
 4/7 Soft Johnn válasza:
42%
Nekem van 2 fiú és 1 lány nyulam már kiskoruk óta nálam vannak, kézhez vannak szoktatva szerintem nem büdösek, ha rendszeresen tiszta az almuk. A fiúk szoktak dobbantani de az én észrevételeim alapján nem sűrűn a lányok pedig nem harapnak :D Engem még sosem harapott meg és már ivarérett mind! :D De én az oroszlán fejű törpenyuszit ajánlom nem igazán igényes és kis helyen is elfér de előtte győződj meg h jó helyen lesz-e elég nagy e a ketrec biztosan akarod-e... mert az állattartás nagy felelőség!
2011. jan. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Soft Johnn válasza:
Amíg be nem gyógyul, de a nyuszik eleve kisállatok és vigyázni kell rájuk:D Sok sikert a tartáshoz!
2011. jan. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem lány nyuszim volt. és nem emlékszem hogy megharapott volna.
2011. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát a lány nyuszik akkor szoktak inkább harapni, amikor hasasak, vagy ellett és védi a kicsinyeit.
2011. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!