Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha egy nőstény hörcsög megeszi...

Ha egy nőstény hörcsög megeszi először a kölykeit, akkor lehetséges hogy másodjára is végez velük minden gondoskodás ellenére?

Figyelt kérdés
2009. febr. 8. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A kölyköket azért eszi meg, mert nincs megfelelően táplálva. Állati fehérjét adsz nekik? Mert az nagyon fontos! Horgászboltba pl lehet kapni lisztkukacot, az nagyon jó fehérjeforrás. Imádni fogják.
2009. febr. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem felügyelet nélkül ne rakd őket össze! Arra figyelj, hogy ne fialtass folyamatosan, mert akkor a nőstény hamarabb elpusztul!
2009. febr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Szerintem igen. A hörcsögöknél ez elég sűrűn előfordul.
2009. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
nálunk is 3adjára is megette őket és párját is megtámadta vagy vmi mert ez meg meghalt tőle:S
2009. febr. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szia!


A hörcsögmamáknál azért fordul elő a kannibalizmus, mert vitamin vagy ásványi anyag hiánya van, vagy nem készült fel az utódokra, nem igazán tudja mit kéne tennie, pánikol. Ezért eszik meg az ürüléküket is.

A papahörcsög inkább területféltésből öli meg őket. Ilyenkor inkább ki kell venni a fiú hörcsögöt. A mamának pedig adjunk vitaminokat (zöldség gyümölcs és ásványi anyagokat, meszet pl tojás héjjal vagy csirkecsonttal. Furán hangzik, tudom, én is hitetlenkedtem először, de hidd el, szeretni fogják. Nekem ugyan aranyhörcsögeim vannak, de amióta sokkal több vitamint kapnak, időnként tojáshéjas rántottát, száraz sajtot, esetenként kis tejfölt és túrót, azóta nem eszik meg saját ürüléküket és eddig csak a beteg kicsik nem nőttek fel. (A természetes szelektálódásnak köszönhetően.)


Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Üdv.: Nitta

2009. nov. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Kedves Nitta!

Köszönöm, de mint írtam minden vitamint megkaptak, és megkapnak azóta is. De az fel sem merült benned, hogy testvérek? Amikor ezt a kérdést feltettem, kb fél évvel ezelőtt, akkor vettem őket, nem értettem hozzájuk. Aztán a második gyilkosságnál elgondolkodtam, mi miatt ölheti meg a nőstény a kicsiket. S mivel tényleg mindent megkapnak máig, ami szükséges egy hörcsögnek, így a testvéri kapcsolat mellett döntöttem, mivel együtt voltak az állatkereskedésben, mint "egy pár". Ezzel barátnőm is egyetértett, azóta új párjuk van, mindannyian egészségesek, a legjobb tudásom szerint gondoskodom róluk.

Tanácsolom, hogy inkább az újabb kérdések között nézelődj, ne a végétől indulj, hisz a kérdések általában a feltevést követően aktuálisak, nem fél évvel utána. Nekem már nem erre az egy kérdésemre adtál választ, méghozzá olyat, ami egyértelmű. De azért köszönöm a szándékot.

2009. nov. 2. 14:44
 17/17 anonim válasza:
Ez így 8év után is ocsmány egy hozzászólás volt kedves kérdező... pfff. Válaszolna neked a tudod ki :)
2017. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!