Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpe hörcsögeimnek elég...

Törpe hörcsögeimnek elég hosszú a körmük, pedig van min koptatniuk, le lehet vágni, vagy ez őket nem zavarja?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 11:07
 1/7 anonim válasza:
en a tengerimalacnak leszoktam. de csak ovatosan nehogy belevagj. es ne egyedul csinald hanem 1 vki tartsa mert probal szabadulni.
2009. febr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Vigyétek el kisállat orvoshoz és kérjétek meg hogy vágja le mert nekem is van egy és ő neki is levágták.
2009. febr. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ha tudod hogy szelíd a malac akkor egyedül is le tudod vágni a körmét én kutya körömvágóval szoktam és csak addig szabad levágni amíg fehér mert az érbe nem szabad belevágni mert az nagyon fáj neki de ha ez történik akkor csak egy kis betadint kell rákenni
2009. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
bocs nem malac hanem höri
2009. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán rakj be fát vagy ha van kisház nekem azon szokta,de mindig lekoptatja,nem hiszem hogy nem koptatná le de igazán nemtudom
2009. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Le lehet minden további nélkül nekem görényem van ő sem tudja koptatni így én is vágom neki.. Arra kell vigyázni h nehogy a körömágyba belevágj tehát ahol már pirosodik a köröm oda semmiképp. Ha bizonytalan vagy vidd el állatorvoshoz.
2009. júl. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A karmok

Természetes körülmények között a tengerimalac karmai (pl. a köveken) folyamatosan kopnak. A forgácson ez nem történik meg, így nekünk kell gondoskodni a karmok levágásáról. Ha az állat karma túlnő, jobb esetben karomrágáshoz vezethet, rosszabb esetben akadályozhatja az állatot a szabad mozgásban.

A karomvágás eleinte nem tűnik egyszerűnek, főleg ha a malackánk körme fekete. Vigyáznunk kell, hogy bele ne vágjunk a karom vérerekkel sűrűn átszőtt részébe. Rózsaszín lábujjak esetében fény felé tartva ez jól látszik. Ha véletlenül mellényúlnánk, és vérezni kezdene a a malacka karma, tartsunk alkoholos vattát a vérzés helyéhez, míg az el nem áll! Ha nem vagyunk biztosak magunkban, először fordulhatunk kisállat-kozmetikushoz, de akár az állatorvost is megkérhetjük, mutassa meg a fogásokat. Ha tenyésztőtől vásároltuk kedvencünket, bizonyára ő is szívesen tart bemutatót.


A procedúrát általában két hetente szükséges elvégezni, de természetesen ezt is tengerimalaca válogatja. Ha ölbe vesszük, és érezzük, hogy nagyon "karmol", eljött az ideje a karomvágásnak. Eszköznek a biztosabb kezűek használhatnak hagyományos kisollót, de erre a célra is kapható speciális karomvágó olló.

2011. márc. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!