Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszki törpehörcsögről...

Roborovszki törpehörcsögről vélemények?

Figyelt kérdés
Csak párban tartható 2?Meg lehet e szelidíteni?Úgy tudom nem igazán harapnak!Jó választás??
2011. febr. 7. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem is volt 2 robovszki hörcsim.Nekem azt mondták,h csak akk lehet egy akváriumba rakni,ha testvérek,mert ha nem akkor verekedni fognak mindig.Engem 1-szer megharapott és utána kb. 1 hónapig hozzá se nyúltam,csak beszéltem hozzá,És utána meg eltünt.Sehol nm találtam,meg se halt meg semmi csak eltünt és kész...Azt még viszont most se tudom h hol van...:( Pedig én szerettem...
2011. febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, társaságkedvelő állatok, jobb őket csapatban vagy párban tartani. Nem muszáj fiú-lány páros, az a legjobb, ha testvéreket (vagy különböző almokból valókat, de kölyköket) veszel, így nem lesz gond az összeszoktatással. Felnőtt korban is össze lehet őket szoktatni, csak kicsit időigényesebb. Valamennyire meg lehet őket szelídíteni, de sose lesznek azok a simogatható kisállatok. Nagyon fürgék, ha megijednek, könnyen kiugorhatnak a kezedből, aztán üldözheted őket... Ha kicsi kora óta foglalkoznak vele, akkor nem sűrűn harap.

Jó választás-e? Attól függ, mit vársz el tőlük. Ha inkább csak egy nézegetni, mint babusgatni való, helyes kisállatot akarsz, akkor jó választás.

2011. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem inkább párban tartsd hogy ne nagyon verekedjenek, bár egyedül is lehet tartani. Meg lehet szelídíteni ha minden nap foglalkozol vele. Tényleg nem harapnak (bár én egyszer bedugtam hozzá az újjam és előtte pont körtét ettem és ételnek nézte, el kezdte harapdálni, nem fájt, de ha benyúlnál hozzá moss kezet! Szerintem jó választás ha van türelmed ahhoz hogy sokáig kelljen szelídíteni, mert a végén nagyon aranyos kis állatka lesz!
2011. máj. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!