Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudnom a törpehörcsög...

Mit kell tudnom a törpehörcsögről?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egyet(komplett felszereléssel együtt: ketrec, alom, kaja), és nagyon meglepődtem, mert nem számítottam rá. Ráadásul még sosem volt semmilyen hasonló rágcsálóm. :o Nagyon aranyos, örülök neki, de kicsit félek, mert semmit nem tudok róluk. Segítenétek, elmondanátok hogyan gondozzam? Kézhez hogyan szoktathatom? Köszönöm előre is a válaszokat!

2011. okt. 29. 06:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

nem nehét a gondosása,úgy láttam megvna mindene,csak azt szeretném van a mókuskereke amiben tud futkározni.mert az mindenképp jó lenne mert éjszakai állataok és este sokat futnak!!kézhez szoktatani sem nagy kunszt:rakj egy kis kaját a kezedbe és várd meg míg bele megy a kezedbe!vagy próbáld meg kivenni és ha sikerült ted meg ezt amikor tudod!

egyébként nagyon aranyos és kedves állat!régen nekem is volt ,kicsik is voltak ,nagyon édesek!

remélem segítettem!

2011. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, van mókuskerék is. Irtó cuki, de nagyon fél. :( Ha beteszem a kezem (lassan és óvatosan) egyből bemegy a házikójába. 2 ujjam közé fogtam egy pici sárgarépát, megszagolta, de ennyi. Ahogy nézegettem, szerintem én a Roborovszkij-t kaphattam...de az ha jól olvasom nem igen szelídíthető. Ez nagyon lelomboz. :(
2011. okt. 29. 07:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos az hogy roborovskit kaptál. Én is tartottam pár évig dzsungáriai törpehörcsögöket. Nagyon tetszettek, mert szaguk se nagyon volt, és a hangjuk is minimális. Este a forgácsot túrták. Én nem vagyok a mókuskerék híve, mert az én hörcsögeim annak idején tisztára bediliztek tőle. Már nézni is rettenetes volt, ahogy felváltva ki-be ugráltak. Amikor kivettem, visszaállt a régi kerékvágásba minden. De megpróbálhatod a kereket, lehet neked beválik. Amúgy hagyd, hadd szokjon meg, meg stb, és meglátod érdeklődni fog utánad az új kisállatod.
2011. okt. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem és Roborovszikj-t kaptam. És hát ott van a szeme fölött a fehér folt, ami ahogy olvasgattam csak rájuk jellemző. Márpedig nekem olyan kellene akit "babusgatni" lehet... Szerintetek vissza lehet vinni és kicserélni valamilyen más kisemlősre? Bocsi, ez lehet durván hangzik, de mivel még nem nőtt hozzám, és van a családban egy 4 éves kisgyerek, akinek biztos nem tudnám elmagyarázni, hogy őt csak nézegetni lehet.
2011. okt. 29. 09:12
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
A hörcsögtartás egyszerűnek tűnik, de azért nem lehet három sorban leírni. Google a barátod, meg a könyvek. Nem azért mondom, mert nem akarok válaszolni, hanem mert annyi mindent kell tudni a hörcsögtartásról, és olyan sokszor leírták már mások, hogy semmi értelme lekörmölnüm ugyanazt, fárasztó, értelmetlen, és biztos kifelejtek valamit.
2011. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 alexinh98 válasza:

[link]

Innen mindent megtudni!

2011. nov. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!