Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek milyen rágcsálót...

Szerintetek milyen rágcsálót vegyek barátnőmnek? Tengerimalac, csincsilla vagy törpenyúl?

Figyelt kérdés
2011. febr. 20. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
A barátnőd tud róla, hogy állatot akarsz neki adni? Ha nem, akkor semmilyet. Neki kell tudnia, hogy milyen háziállatot tud bevállalni, és mit vár el tőlük. Ez 3 tartásmódban, viselkedésben elég eltérő rágcsáló, előbb utána kéne nézni, hogy melyiknek mik az igényei, megbeszélni a barátnőddel, és utána megvenni.
2011. febr. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudja persze. Ma tengerimalacot beszéltünk,de eszembejutott hogy tetszik neki a csincsilla is. Van neki egy 60literes terráriuma. Abban elférne egy csincsilla?

Irtok rola valami infot a tartásáról?

Mennyi hely kell neki,el lehet-e engedni szobában szaladgálni,mit eszik stb...?

2011. febr. 20. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:
a tengerimalac nyüszög, lehet őt nem bírná /van ismerősöm, aki azért adott túl rajta, mert nem bírta az állandó visítását, nekünk össz 4 volt/, a szerintem a nyúlnak kell a legnagyobb hely. A nyúlnak és a csincsillának mindenképp ketrec kell. a tengerimalacnak elég egy 35-40 cm magas terrárium.
2011. febr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csincsillát terráriumban tilos tartani! Csakis ketrecben, méghozzá elég nagyban, és párban (fiú-fiú vagy lány-lány felállásban). Tengerimalacnak is necces a terkó, most így nem tudom elképzelni, hogy mekkora lehet, de 2 malacnak (merthogy őket sem szabad egyedül tartani) az ideális egy kb 100x50 cm-es ketrec. Törpenyúlnak is kb. ekkora kell, de azt lehet egyedül tartani. Szerintem még olvassatok utána a dolgoknak, mielőtt akármit is vesztek, mert ahogy látom, még elég nagy hiányosságok vannak e téren.

www.csincsilla.info

www.csincsilla.hu

www.torpenyul.hu

www.gemon.ro

2011. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem anno 6évig volt 2 tengerimalacom ebben az 50literes terráriumban,de én azóta akvarisztikazok,neki meg 2napj ahalt meg a 3éves hörije. Ezért gondoltam hogy veszek neki valami rágcsálót. De rárünk még nem sietjük el.

Amúgy a csincsillát az állatkereskedésben is terráriumban tartják... Az helytelen?

2011. febr. 20. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy az... a hatalmas szőrével szinte garantált, hogy legkésőbb nyáron hőgutát kap a befülledt terráriumban (még sokszor a ketrecben is, ha 28-30 fok fölé megy a szoba hőmérséklete, ahol vannak). Ráadásul ők imádnak ugrálni, szeretnek minél magasabbra "mászni", ezért min. 80-100 cm magas ketrec kell nekik, sok polccal, mászókával.

Mondom, nem tudom elképzelni, hogy mekkora lehet az a terkó, mivel én inkább a rágcsálókban vagyok otthon, mint az akvarisztikában, ott meg inkább centiméterben méricskéljük a ketreceket. :) Mindenesetre egy 100-as (de minimum 80-as) ketrec a legideálisabb nekik. Persze, elvannak kisebben is, de nem feltétlenül jó nekik.

2011. febr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ráadásul a csincsilla pont nem az az ölbe bújós kisállat, van amelyikük szereti, de a legtöbb ( a bundája tisztasága miatt) nem egy kézben ücsörgős fajta, és elég kényes a tartásuk.

Inkább mali vagy nyuszi, de mindenképp ketrecben.

2011. febr. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
Egy akkora terráriumban legfeljebb hörcsögöt, egeret vagy lemminget szabad tartani. Az általad kinézett fajok mindegyikének túl kicsi, állatkínzás lenne. Ha már literben számolunk, akkor mindegyiknek legalább 100 liter kell, de inkább 150. A nyúlnak fektetett ketrec, a csincsillának álló. A malacnak jó egy nagy alapterületű, alacsony terrárium is. Egyik sem olcsó, 15 ezer forintnál kezdődik. Van ennyi pénzed ajándékra?
2011. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha hörcsöge volt, akkor hörcsögöt vegyél neki. Vagy malacot. Nem jó dolog egyből ekkorát ugrani. Értem: hörcsögről váltani nyúlra vagy csincsillára. Én megtettem, eléggé megkínlódtam a nyuszi tartásával, gyakran még most is, az állatvédő ismerőseim segítettek, a weboldalak ebben az esetben nem sokat érnek. Szerintem egy állattartónak fokozatosan kell haladni. Szóval vagy maradjon a hörcsögnél, vagy tengerimalacot vállaljon be, különben az állatnak lesz rossz.


A Noé-nál vannak mind hörik, mind tengerimalacok, örökbefogadhatók, felelős gazdiknak.


ragcsamentok.hu

2011. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
terráriumhoz mindenképpen tengerit. de a "nyüszögés" szerintem nem zavaró. legalábbis osztálytársamnak csak akkor "nyüszög", ha kézbe van és éhes. szóval nem értem o_O
2011. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!