Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalackámat hogy...

A tengerimalackámat hogy lehet bátorítani?

Figyelt kérdés

Néha kint szokott lenni a szobában (főleg nyáron, mert télen a parketta hideg), kiteszem az alomtálkát is meg bele a házat (alomtálkába forgács van, a ház is elfér benne, mert a házban szereti elvégezni a dolgát) de néha kijön körbenéz és visszamegy. Hogy lehetne bátorítani hogy sétálgasson, futkározzon?


Persze minden óvintézkedést megteszek így vezeték vagy egyéb káros anyag nem tud elé kerülni, erre ügyelek. A dolgát nem mindíg egy helyre végzi el ugyan, de nagyrészt az alomtálba.


Hogy tudnám bátorítani hogy mászkáljon? 1 malacka van csak, másodikat nem tudok mellé venni, mert a terrárium amibe van az csak akkora h 1 malacka vidáman elfér benne, 2 már nem.



Étellel eddig azért nem próbálkoztam mert attól viszonylag sokat pisil. Vagy nem? Kedvenc étele a paprika, uborka, saláta, répa.

(Almát nem szereti)


Ti mit tanácsoltok? Nektek szokott szabadon lenni a malacka?


2011. febr. 24. 22:36
 1/7 anonim válasza:
Azt kell neki mondani: rózsabimbó. Egyszer láttam egy filmet ott a kutyákat idegesítették ezzel a szóval. Csak óvatosan!
2011. febr. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:D az a Columbo-ban volt, a dobermannok így támadtak rá az áldozatra, telefonon keresztül ölte meg a fas.zi a másikat meg ilyen módon. Bocs az off-ért, csak én is láttam ezt a részt :D (és amikor lelepleződik, meg akarja a kutyákkal öletni Columbot is, de addigra átnevelik őket, s a rózsabimbóra nem ölnek, hanem nyalogatják az arcát:)
2011. febr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tudom gonosz leszek meg rossz, meg nem is pont a kérdésre válaszolok, de én már csak ilyen vagyok, szóval...

jó esetben olvastál tengerimalacokról mielőtt beszerezted, tudod hogy társas állatok, egyedül szomorú lesz, akár még bele is betegedhet. ez a magány rossz neki. akkor is ha foglalkozol vele. rossz neki. nagyon rossz. nem hiszem hogy egy nagyobb 2 személyes ketrec beszerzése akkora gond lenne, pár ezer ft, használtan nagyon olcsót is ki lehet fogni. vagy spórolni kell, vagy szülinapra azt kérni, ennyi. ha állatot tartasz vedd figyelembe hogy mire van szüksége ahhoz hogy hosszú és egészséges élete legyen. ha nem tudod megteremteni akkor ne tarts állatot.

2011. febr. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
ez igaz
2011. febr. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem igaz hogy magányos lesz. Rengeteg olyan embert ismerek akiknek csak 1 tengerimalacuk van, és semmi baja, pedig olyan gazdi is van aki havonta orvoshoz viszi csak azért hogy az egészségét megőrizze. Meg aztán, az állatorvosunk lányának is csak 1 tengerimalaca volt, semmi baja nem volt, és 7 évig élt.

Képzeld utána olvastam, de semmi használható anyagot nem találtam, mert amint egy honlap ezzel a témával kezd foglalkozni már rögtön 2 tengerimalacról ír.

tehát 1 tengerimalacnak ha egyedül van semmi baja nem lesz.


Én csak tapasztalatokra lennék kiváncsi, nem arra hogy valaki megmondja h olvass utána a neten.-.- Már bocsánat a kirohanásomért. Utána olvastam, nem találtam semmit.

2011. febr. 25. 19:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nem értek a tengerimalacokhoz (én voltam a Columbo-s komolytalan válaszoló), de nem lehet, hogy nem véletlenül írnak rögtön két tengerimalacról? Célzok ezzel arra, hogy alapból arra gondolnak, nem tartanak az emberek egy darab tmalacot. Bocs, tényleg nem a rossz szándék vezérelt, csak számomra ezzel megadtad az utánam s most már előttem is író igazát :)
2011. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De bizony igaz, hogy egyedül boldogtalan egy tengerimalac. Feltételezem, nem láttad még, hogyan viselkedik társsal egy malac, ezért hiszed ezt. Bármennyire sokat foglalkozol vele, a fajtársat nem tudod számára pótolni, veled nem tud malac módon beszélgetni, berregni, szaladgálni, riszálni, stb. A malackák társas lények, mentálisan és egészségileg is serkentik egymást, a társsal tartott malacok sokkal kevésbé lesznek betegek. Nálam nem két malac él, hanem több, 6 éve malacozom, sosem tartanék egyedül malacot, mert magányos társ nélkül. És a különbséget sosem fogod tudni felmérni addig, amíg nem látod, hogyan viselkedik egymás társaságában két malac. Nem véletlen indul minden valamirevaló malacos honlap, illetve könyv azzal, hogy a malac társas lény.
2011. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!