Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom bátorítani a kutyát?

Hogyan tudom bátorítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Ha jön valaki akkor a kutya elkezd ugatni, a nyügszítés keverékével és elkezd ugrálni, h kijöjjön a helyéről. A lába is akkor elkezd remegni.
2009. okt. 25. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem hívd meg egy barátodat, akit nem ismer, és szembesítsd vele. Lehet hogy csak játszani akar. A leírásod alapján nem biztos hogy félelem...
2009. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a leírás nagyon kevés: épp annyira jelezhet félelmet, mint amennyire izgatottságot és örömöt. A kutyák örömükben is rettenetesen tudnak nyüszíteni és remegni.

Ha félős, akkor: minél többet vidd sétálni. Emberek közé, kutyák közé. Fokozatosan kezdj neki. Először csak rövidebb, nyugisabb séták, ember és kutya nélkül, hogy szokja a kinti környezetet. Idővel kezd el összeszagoltatni más kutyákkal (ha be tudod hívni, az a legjobb, ha póráz nélkül teszed!), ha nem harap, kérd meg a másik kutya gazdáját, simogassa meg (fejétől a farkáig, egybe simítsa végig). Aztán ha ez is megy, viheted nagy kutyás társaságba, forgalmas helyekre, sok baráttal, kutyával túrázni, táborozni.

Idő és türelem játék!

Ha valamitől megijed, elugrik, akkor soha ne nyugtatgasd, sose csitísd, mert a nyugtatás és dicséret hangneme ugyanaz, a kutya nem tudja megkülönböztetni a kettőt, így a nyugtatást dicséretnek veszi: "jól van Buksi, nagyon ügyes vagy, okos vagy, hogy mindjárt összeszarod magad egy másik kutyától/embertől, így tovább." És mivel pozitív megerősítés, legközelebb is így fogja csinálni, ha nem jobban.

Vagy hagyd reakció nélkül, vagy eressz el egy laza, hangos, közömbös na, ugyanmársemmiproblémabuksi-t.

Csak az ismertetés és a szoktatás hozza rendbe a problémát. Az, hogy ha esetleg 2-3 barátod, aki átjár hozzád, elnyeri a kutya bizalmát, az kevés.

Jó lenne tudni az előéletét is, hogy mitől alakult ki benne a félelem, sokat lendítene a dolgon.

2009. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A leírás valóban kevés, de ezek alapján szerintem ez nem félelem, így bátorításra sem szorul a kutya.


Ez simán izgatottság. Részt szeretne venni a család életében.


Az ilyen kutyák általában (és most nem rólad beszélek) ingerszegény környezetben élnek, így a társaság utáni vágy sokkal erősebb bennük.


Ha nem agresszív akkor engedd hogy megszagolja a vendégeket, ha az akkor kérj segítséget vagy menj el egy rehabilitációs tanfolyamra. ilyenek vannak Budapesten Kecskeméten és Miskolcon, és mindhárom helyen ingyenes!

2009. okt. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Társaság az van. Na meg az elkerített része pont a kerítés mellett van így a jövő menő embereket látja. Kutyák is vannaka közelben, A postásra és 2 házzal mellettem élő gyerekre nagyon allergiás :D


Majd viszem sétálni.

2009. okt. 26. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért nyüszit mert ki akar menni. Nem biztos hogy félelemből. Figyeld hogy hogy áll a farka, abból kiderül. Ha magaalá csapja, akkor fél, ha csóvál akkor az izgalomtól.
2009. dec. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!