Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi gyulladt szemével...

Törpenyuszi gyulladt szemével mit csináljak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 15:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
16:08-as vagyok. Gyógyszer kap vagy injekciót. :]
2011. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
7%
Ki kell neki ütni sajnos.
2011. febr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 gfero ***** válasza:
hívd fel és kérdezd meg vagy email hogy mit adhatsz ez egy jó kisállat orvos Dr. Keskeny Ildikó Felicavet Állatorvosi Szolgáltató Kft. 1118 Budapest, Rétköz u. 16. Tel.: 246-69-45, 06/30-469-9459 Web: www.felicavet.hu. ez a gyógyszer jó csak vényköteles CILOXAN 3 mg/ml oldatos szem- és fülcsepp embernek való de szokták állatokra is használni
2011. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Bányai Károly ***** válasza:

Kamillateát semmiképpen. Apró növényi szemcsék úszkálnak benne, és ez semmiképpen nem jó, ha mondjuk bemegy a szemüregébe, a szemgolyó mögé!!

A dokik általában antibiotikumos szemcseppet adnak, nem olcsó, és hosszú távon nem is jó az antibiotikum, de gyorsan meggyógyul tőle, ezért szeretik felírni, mert hálás lesz a beteg(gazdája).

Próbáld a bórvizet. A mi kutyáink állandóan ásnak, mindig telemegy a szemük földdel. Ha begyullad, mindig bórvízzel mosom ki, 1-2 nap alatt rendbehozza. Ha nekem van kötőhártyagyuszim uszoda miatt, én is azt használom.

2011. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Csatlakozom ahhoz a hozzászólóhoz aki Dr. Keskeny Ildikót ajánlotta, nekünk is hasonló problémánk volt, ciloxan-t írt fel, és szépen rendbe jött a nyuszi szeme.
2011. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
50%

nekem is volt begyulladva a nyuszi szeme.

Am ha a kamillatea "kis növényi részecskéi"(amik miatt SZŰRNI kell a teát?) bemehetnének a szem mögé, akkor 1) a szem igen szar dolog lenne, mert a por is bemehetne, és járhatna az ember évente szemgolyótisztításra a felhalmozódott mocsok miatt. Ez hülyeség, ezért van a könny meg az egyéb dolgok, bármi bemegy a szemhéj alá, az ki is jön.

És 2) nem adnák kisbabáknak meg érzékenység esetén. Semmi nem megy be sehová, és nem ezért veszélyes.



Mi kamillával mostuk a nyuszi szemét, 2 nap után semmi baja nem volt.

2011. febr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
nekem is rendbe jött a szeme 1-2nap kamillázás után...nem nagyon szerette,de na :)
2011. febr. 28. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!