Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért veszekednek a hörcsögeim?

Miért veszekednek a hörcsögeim?

Figyelt kérdés
Van két dzsungáriai törpehörcsögöm, 2 lány. Van hogy jól megvannak, de van hogy összevesznek, vagy van hogy csak maguktól is ilyen csipogásszerű hangot adnak ki.
2009. febr. 19. 19:22
 1/7 A kérdező kommentje:
ja egy alomból valóak, akitől vettem, azt mondta jól meglesznek
2009. febr. 19. 19:23
 2/7 anonim válasza:
5%
Mert az egyik fideszes, a másik meg szoci.
2009. febr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a tengerimalacaim szokták ezt csinálni ugyanígy két lány malacom van, és van hogy jól megvannak aztán nagyon ritkán összevesznek, de aztán megint jól kijönnek. A hörcsögök amúgy nem társas lények, legyen a ketrecben vagy akváriumban két házikó, külön etető, itató, mert lehet hogy ez is zavarja őket. Azért figyeld őket és ha komolyabb sebeket ejtenek egymáson, azonnal válaszd őket külön, akár úgy hogy beraksz valamiféle rácsot, és attól még látják egymást, ha időközben "kibékülnek", de mégse bántják egymást.
2009. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem, nem lesznek meg jól. Egyáltalán nem. A hörcsögöket nem lehet együtt tartani azonos neművel, csak míg ivaréretté nem kezd válni. Utána szét kell őket szedni, még ha egy alomból valók is. Nekem is két lány dzsungim van, egy testvérpár, mikor ivarérettek lettek egyre többet csipogtak, aztán később egyikük a hátára vetette magát, a másik ideges volt folyamatosan, egyszer nagyobb csipogásra lettem figyelmes, véresen választottam szét őket. Szóval ez nem játék, ha csipogásszerű hangot adnak ki, azzal mindig a nemtetszésüket nyilvánítják ki, vagy hogy félnek, vagy hogy nem érzik jól magukat.

A tengerimalac az más, ott lehet együtt tartani két azonos neműt!

De őket majd ha egyszer szétszedted (és az ő érdekükben ezt meg kell tenned), nem szabad többet összeengedni, mert egymásra támadnak rögtön. Sajnos tapasztalatból beszélek, rájuk sem ismertem mikor egyszer egymásnak estek. Jobb nekik egyedül mint egy azonos neművel!

2009. febr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a hörcsögeim már több mint 6 hónaposak, szóval már ivarérettek rég, de még ennyire sosem vesztek össze, van hogy egy hétig semmi, néha kicsit csipognak, de úgy "élesben" nem verték még egymást...
2009. febr. 19. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a nem a fontos.Az lényegtelen, hogy lány-lány.A hörcsögök egyedül szeretnek élni.A párzás is pár pillanat azt már nem is kell a fiú a lánynak.Nem úgy élnek, hogy na szeretlek te is szeretsz.NEM nekik csak párzásra kell a másik.A lányok előbb utóbb úgy összekapnak, hogy szét is szedhetik egymást.Nekem még régebben 4-5 éve volt 2 lány aranyhörcsögöm és összeraktam őket reggelre szét szedték egymást.Ők testvérek voltak.Az állatkereskedésbe semmi bajuk se volt de itthol meg szétszedték egymást.
2009. febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, teszek vmit az ügy érdekében :)
2009. febr. 21. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!