Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan taníthatom meg a...

Hogyan taníthatom meg a tengerimalacomat inni? Aggódok:/

Figyelt kérdés

4napja van nálam, de alig akar inni. Csak akkor iszik ha én oda tartom a szájához és erősködök pár percig.

most 8 hetes, a tenyésztője azt mondta, nála is golyós itatóból ivott, úgyhogy itt is inni fog. De nem iszik!!!:S Félek hogy szomjan hal, meg amúgy is az lenne a normális ha inna. Most hétvégén hozom el a négy hetes barátnőjét abban reménykedek talán ő majd megtanítja újra inni.

Amúgy már próbáltam azt hogy almával bekentem, 1x odament ivott egy pár kortyot és azóta nem... az itatóján látnám ha ivott volna mert lejjebb menne a vízszint.

Mit csináljak?? Kétségbe vagyok esve:(


20/L


2011. márc. 28. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, az ösztöne vezérli, ha szomjas, akkor meg fogja találni a módját az ivásnak.
2011. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb itatóból sok vizet ki lehet inni úgy, hogy alig megy lejjebb a vízszint.

Nem figyeled napi 24órán át, tehát ha iszik, vszeg nem látod.

Nem egy okos állat, de túlélési ösztönei azért vannak, nem fogja magát szomjan dögleszteni.

2011. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tetris ***** válasza:

Szerinted mekkora pocakja lehet egy 8 hetes malackának? Lehet, hogy ivott, csak pár csepp is elég volt. Már nem szomjas.

De ha nagyon aggódsz, talán csepegtetővel lehetne a szájába juttani egy pici vizet.

A golyóst talán úgy tudnád megtanítani neki, hogy megmutatod neki, hogy kell szívogatni! :)

2011. márc. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megmutattam már neki, hogy hogy tud inni de nem hajlandó rá őfelsége.

Kap gyümölcsöt meg zöldséget tehát van miből egy kis minimális víz mennyiséget kimérnie...de volt már tengerimalacom, a páromnak is vannak és azok egész nap ittak /isznak, sokszor még éjszaka is kattogtatják az itató csőrét. Ezért pánikolok annyira.

2011. márc. 28. 18:25
 5/7 anonim ***** válasza:

sztem ne aggódj : )

biztos h ivott, amikor szükségét érezte, mégha nagyon keveset is.

nem hiszem,h. bármi meggátolná az ivásban, és tuti,h. öngyilkos sem akar lenni, úgyh. nem lesz baj.

2011. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

napi negyed kigyóuborka fedezi az összes vizszükségletét...


ha ubit vagy paprikát kapnak az enyémim,viz felé se néznek...bezzeg ha rápa,vagy más kevesebb nedvtartalmú,akkor fejenként 1 deci elfogy...


ne aggódj,nem hal szomjan,elég neki az a viz ami a zöldségekben van

2011. márc. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még azt csinálhatod hogy 2-3-szor megnyomod a golyót h kijöjjön egy kis víz, és akkor az illat csalogatja. Egyébként hagyd nyugiban, én akkor láttam először inni az enyémet amikor síri csendben éjfélkor vmiért fel keltem.
2011. ápr. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!