Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányom sokszor vakaródzik,...

Patkányom sokszor vakaródzik, és ma vettem észre, hogy kis helyeken már sebesre kaparta magát. Milyen élősködő okozhatja ezt, és hogy segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
Azon felül persze, hogy elviszem állatorvoshoz, addig van valami tippetek?
2011. ápr. 3. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tetű vagy atka. Ha úgyis viszed orvoshoz, akkor ő majd ad rá szurit vagy valamilyen cseppet.
2011. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kell fürdesd meg,amúgy Insecticide 2000!
2011. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megfürdettem, bár nem tudom, hogy ilyen esetben is hasznos-e. Mivel ezek bőr alatti élősködők.
2011. ápr. 3. 16:47
 4/4 Platypus ***** válasza:
Ha nem látod az élősködőt, akkor az tényleg bőr alatti atka, rüh vagy valami hasonló. Rodomectin cseppet kell itatni vele, vagy injekciót kap az orvostól. A ketrecét meg a környékét ajánlott inszekticid2000-rel bespriccelni. Hígított rodomectinnel is lehet, ha nem akarsz 2féle szert venni, de a rodomectin valami istentelenül drága.
2011. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!