Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Húsvétra kapok egy (vagy...

Húsvétra kapok egy (vagy kettő) nyuszikát. Nagyon szeretem őket, de félek hogy ők is megvadulnak, mint az eddigi többi. Hogyan lehetne megszelidíteni őket? Én egy nagyon nyugis, gyimakolnivaló nyuszit szeretnék, aki nem karmolászik mindenfelé.

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 20:09
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
62%
Az előző válaszoló leírta. Máshogy nem tudod. Ha nem tudod értékelni a választ, akkor minek írsz. Az olvasás csodáját már elsőben megtanítják. Elég idős vagy hozzá?
2009. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

legjobban az utolsó válasznak örülök, és nagyon sajnálom az elpusztult nyuszit...

jah és az egyik váéaszadó kedvéért, bocsesz a sok bunkóskodásért.

Tényleg köszönöm a segítséget:)

2009. febr. 28. 12:17
 23/24 A kérdező kommentje:

mármint nem a legutolsónak (az egy KICST bántóra sikeredett) hanem az az előttire

nagyon köszi:)

2009. febr. 28. 12:21
 24/24 anonim ***** válasza:

Szelídíteni?

Talán már kis korától emberi körülmények között fokozatosan. A körülményt úgy értem pld. hogy a szőnyegre egy rossz plédet teríteni, alatta lehet zacsi (pisi, kaki esetére), s ott hagyni "kibontakozni", csintalankodni vele, játszani. Van hogy elpihent a nyuszink, nyújtózkodott, hempergett, élvezte a társaságot, a kényelmet. Ha udvar van, akkor kialakítani egy elkerített részt, mondjuk lefüvezve, hagyni szaladgálni, közben beszélni hozzá stb. Majd a kuckójába vissza, hagy szálljon magába. Megszokások ezek is. Kicsit morbidnak tűnhet, h egy nyúllal úgy bánjunk, mint egy kutya-macska tartásánál, de a cél, hogy emberbarát legyen. Próba-szerencse. Ez olyan mintha megtanítanánk kutyát pacsit adni...

2009. ápr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!