Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap a mongol futóegerem?

Miért harap a mongol futóegerem?

Figyelt kérdés
Vasárnap vettem 2 mongol futóegeret és a bak az nagyon harap...akármit elébe rakok megharapja..De a párját nem bántsa...Már kétszer megharapot...Szeretném tudni,hogy erről hogyan szoktassam le és ,hogy ezt miért csinálja ?!?!
2011. ápr. 5. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mert nem tudja, hogy te a gazdája vagy, hanem potenciális ragadozónak, vagyis veszélyforrásnak tekint.
2011. ápr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mindenekelőtt ne fogdosd, hadd szokjon meg, ez beletelik pár napba, akár pár hétbe. Legyél a közelében, adj neki enni, beszélj hozzá, előbb-utóbb rájön, hogy nem bántod. Ne ijesztgesd, és ez alatt a benyúkálást, tapogatást értem.
2011. ápr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát jó...Akkor majd keresek egy másik helyet a ketrecüknek mert az meg rögtön az ajtó mellet van :S...lehet,hogy attól is fél ?
2011. ápr. 5. 13:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, biztos zavarja a jövés-menés. Nyugodt helyet keress nekik!
2011. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért is szokták tanácsolni, ha veszel egy kis állatot pár napig ne piszkáld, hadd szokja az új helyet, ez már maga egy stressz neki...mikor már magától kijön, nem fut el stb...óvatosan simogasd meg, először lehet egy rossz kesztyűvel is..én is így csináltam a törpehörimmel, mert nagyon harapott eleinte..aztán rájött hogy nem bántom, megszokta ha nyújtom a kezem már mászik is bele, tudja kiveszem futkosni...tedd nyugodt helyre, és legyél türelmes vele, majd idővel feloldódik
2011. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De a nőstény nem harap csak fél...Szóval akkor most pár napig ne is piszkáljam őket ?!?!Mostmár átraktam egy nyugisabb helyre,a kompi mellé ahol mindig ülök és beszélgetek velük :)...És nagyon köszönöm a tanácsokat! Remélem bevállik :):D
2011. ápr. 5. 14:32
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem be vállt, ez a pár nap... mondjuk az enyém höri de szerintem az mindegy...igen ha beszélsz hozzá az jó, megszokja a hangod..én mikor jövök haza már a hangomat meghallja mászik fel a háza tetejére és nyújtózkodik, hogy vegyem ki...meg persze lehet itt alkalmazni a kézből etetést, a kedvenc csemegéjükkel az is be szokott válni..akkor a kezedről az jut neki eszébe hogy kap valami finomat...apró trükkökkel próbálkozz, legtöbb állatot a hasával lehet megfogni a legjobban...:)
2011. ápr. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem,hogy befog válni...Nagyon szeretik a diót és az almát...mikor látják,hogy hozom az álmát vagy a diót akkor megőrülnek annyira forognak meg szaladgálnak :)
2011. ápr. 5. 14:49
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is dió rajongó..:) biztos beválik, lényeg hogy türelmesen, sokat foglalkozz velük...tedd ki őket majd gyakran futkosni, azzal is majd eléred hogy alig várják hogy kivedd őket... meg fontos az is a későbbiekben hogy étel szagú kézzel, ne nyúlj hozzájuk, azért is haraphat mert azt hiszi kaja..
2011. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy azért harapot meg reggel mielőtt elmentem az iskolába...Diót ettem meg vittem be nekik és egyszer csak elkezdte szagolgatni a kezem,s aztán ráharapot :(...nem fájt...olyan volt mintha egy méh megcsipna....
2011. ápr. 5. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!