Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sün etetés? Hogy szoktassam...

Sün etetés? Hogy szoktassam rá másra is?

Figyelt kérdés
A sünieim nem akarnak más rovart megenni csak a lisztkukacot. Ami kicsit nagyobb, más a szaga azt már meg se kóstolják. Ez így nagyon egyhangú nekik, főleg, hogy tenyészteni akarom őket. Mit tehetnék? Hogy szoktassam rá őket, hogy más rovalokat is megegyenek?
2011. ápr. 8. 23:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Honnan vannak sünjeid?

És miért akarod tenyészteni?

És hol tartod őket?

2011. ápr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a sün elég furán alakítja ki fogságban az étrendjét.Csak azt hajlandó megenni,amit eleinte kapott,gondolom,eleinte csak lisztkukacot kapott.Én még ennyire se voltam ügyes,mert a csirkemájat találtam egyszerűnek,ezt addig adtam neki,mig kitartott egy zacskó,ezután semmi mást nem volt hajlandó megenni.Hiába szereztem be a legkülönfélébb ínyencségeket,se élve,se szárítva nem ette meg őket.Nagyanyámnál is lakott egy házisün,még ezt is én fogtam anno gyerekkoromban,de ott nem volt kecmec,azt kapta,amit a macskák,nem is volt ellene kifogása.
2011. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a főtt csirkét is megeszik, és a csirke csont is jó nekik arra, hogy koptassák a fogukat vele, aztán tojáshéj, kalcium pótlásra.


Azt láttam már, hogy haverom kidobott egy tojást a kertbe, ami meg volt fagyva a hűtőben. Aztán egy süni megtalálta este és ott ropogtatta, olyan aranyos volt.

2011. ápr. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hát ha fehérhasú törpesün, akkor rossz hírem van, ők ilyen válogatósak. Én úgy szoktam csinálni pl. a gyászbogárlárvára való szoktatást, hogy kiveszek tőlük reggel minden kaját, és este akkor csak gyászt kapnak, aztán vagy megeszik, vagy éhen maradnak. Pár nap múlva ugyanezt megismétlem, mert elsőre általában nem hiszik el, hogy tényleg nincs más kaja :) Amelyik így sem eszi meg, az sajnos később se nagyon fogja :)

Milyen rovarokat próbáltál egyébként? Az enyémek a tücsköt, csótányt kifejezetten utálják, a sáskát némelyik megeszi, de csak ha olyan kedve van (a szárnyasat jobban szeretik, mint ami még nem növesztette ki), a naposegeret mindannyian imádják (bár az nem rovar, de végülis élőkaja), meg szoktak kapni nasinak rózsabogárlárvát meg viaszmolylárvát, azokat nagyon szeretik, de ritkán kapnak csak, mert hízlal :)

Egyébként van valaki, aki segítsen neked a tenyésztésnél? Mert tapasztalatból mondom, hogy nem árt, ha kapcsolatban vagy valaki tapasztaltabbal, hiába tűnik egyszerűnek a dolog, bizony jó, ha minden aprósággal tudsz valakihez rohanni :) Első körben a sünjeid tenyésztőjét ajánlom, ha valamiért az nem megoldható, akkor meg keress valaki mást, akiben megbízol :)

2011. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja és persze egész éjjelre bent hagyom nekik a gyászt, nem csak tízpercig dugom az orruk alá :)
2011. ápr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

igen afrikai fehérhasú törpesün, és tenyésztőtől szereztem be őket, 2 helyről hogy ne legyen vérfertőzés. Mind a kettő szaporítónak tűnt, nem hiszem, hogy nagyon adtak volna a változatos étrendre.

Húst adunk nekik, de eddig nem ették meg, most kiszedtem tőlük a macskakaját, remélem így megeszik. Esténként van nálunk etetés akkor ki vannak véve egy kis tálba eléjük szórom a kaját és megeszik, bent meg csak a macskakaja van. Amúgy ilyen tücsköket, meg ilyen bogarakat nem akarok berakni nekik, mert a szobámban vannak és ha nekem itt ciripelnek egész este egy percet nem tudok aludni. És nem is szerteik, már volt azért hogy beraktuk nekik mikor elmentünk itthonról, és szórtunk be nekik, hogy legyen kaja, de hozzájuk se nyúltak.

2011. ápr. 9. 21:52
 7/19 A kérdező kommentje:
amugy azért akarom tenyészteni, mert van egy kisállatkereskedésünk, és oda minig venni egy 15000 forintos sünt, nehéz.. ha meg én foglalkozom velük ismerem is őket, és olcsóbb. 3 nőstényvan és 2 hím. 3 terráriumban vannak 2 nőstény- 1 haím+ 1 nőstény- 1 hím. így vannak berakva. a terrárium 60*100-as minden este ki vannak engedve. A segítség meg, hát igen a tenyésztő akitől vettük, kicsit félek, hogy hogyan kell, mit fog kelleni csinálni. Amúgy, a kicsik az anyjuktól tanulják meg mit esznek és mit nem? a kicsiet van esély rászoktatni a gyászbogár lárvára, tücsökre..?
2011. ápr. 9. 21:59
 8/19 anonim ***** válasza:
Fú hát én úgy tudom a sünök eléggé magányos típusok. Ilyen sokan összezárva egy helyre... nem csodálom, hogy éhség sztrájkolnak. :-)
2011. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
max 2 sün egy 60*100 as terráriumba? az nem tudom, nem értek hozzá, de hol kicsi? A tenyésztő akitől vettük, kb 40*20-ba tartotta őket egyedül, pedig szerintem elég társas lények. (nem tudom mennyire vagy otthon sün témában, de két hímet, hogy a fenébe tartanék együtt? szétvernék egymást 2 nap alatt, ráadásul, honnan tudnám melyik nőstény vemhes? azért ennyire még én sem vagyok buta ;))
2011. ápr. 9. 23:37
 10/19 anonim ***** válasza:

Hát ha tenyészteni akarsz, akkor mégis miért szaporítóktól szerezted a sünjeidet? A különböző helyről vétel sem garancia arra, hogy nem rokonok, kivéve ha kaptál származási lapot, és meg tudod nézni, hogy nincs-e rokonság.


Két hímet úgy tudsz együtt tartani, hogy vannak hímek, akik nem szedik szét egymást, ilyen egyszerű. Vagy olyan típus a sün, hogy bírja a társaságot, vagy nem. Az én egyik hímem hónapokig udvarolgatott a saját fiának, semmi gond nem volt velük.

A nőstényedről meg onnan tudod, hogy vemhes, hogy tudod, mikor raktad össze a fiúval (mert ugye nem szabad őket folyamatosan együtt tartani), és utána látod az apró jeleket (hízás, személyiségváltozás, has megkeményedése, cicik kidudorodása) - de persze biztos csak akkor lehetsz, ha megszül. Apropó, azt ugye tudod, hogy egy lánynak évi 2 alomnál több már káros, szóval nem alkalmasak a futószalagon gyártásra? Életképtelen, meddő kölyköket fog produkálni a mama előbb-utóbb. Sajnos ez sok állatkereskedés-tulajdonost marhára nem érdekel, amit megszívnak a gazdik is meg a rendes tenyésztők is...

Mindenesetre ha komolyan tenyészteni akarsz, a faj érdekeit nézve, nem pedig az állatkereskedését, akkor keress egy jóravaló tenyésztőt, aki segít neked, mert a gyakorikérdések nem egy megbízható forrás. Minden sünös kérdésre az első válasz az, hogy engedd szabadon, mert védett állat... Jobb híján ajánlom magamat, írj rám nyugodtan, de csak ha nem agyatlan futószalagon süngyártásra készülsz, mert ahhoz nem asszisztálok :)


A kölykök meg az anya ízlésének általában nincs sok köze egymáshoz, nekem csomó kölyköm nem szereti a gyászbogárlárvát, van viszont amelyik "vega" lett, az anyjuk meg sosem nyúlna gyümölcshöz vagy zöldséghez, a gyászt viszont kétpofára eszi. Mindenesetre a kicsiknek sokféle kaját fel kell kínálni, mert amit kicsi korukban megismertek, azzal később is bátrabbak.

A tücskök meg lehet hogy ciripelnek, de a többi rovar nem ad hangokat, én azért megpróbálnám. Meg szerintem ha az éjszaka matató sün mellett tudsz aludni (pláne ha van együtt egy fiúd egy lánnyal, gondolom ott megy/ment az udvarlás, az se halk móka), akkor egyszer egy kis ciripelést valahogy kibírsz :D Elég egy tücsit berakni, ha eltűnik, akkor megeszik, ha nem, nem.

2011. ápr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!