Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst vegyek?

Milyen kisemlőst vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék valmilyen háziállatot (kutyára nincs időm, macskát nem szeretnék. Valami ilyesmire gondoltam:

Ketrecben, v akváriumban, tehát elzárt helyen legyen. Lehetőleg ne legyen túl nagy, és este ne legyen túl hangos.:D Szeretem a szőrgombóc állatokat ;D és természetesen aranyos, kézkezszokott, barátságos legyen (chinchilla, törpehöri ?) Ha valakinek esetleg van , vagy van tapasztalata akkor azt is kérném (esetleg képeket)(:

Előre is nagyon szépen köszönöm !!


2011. ápr. 9. 18:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
18:56,én csincsillákról írtam azoknak kell homokban fürdeni
2011. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim válasza:
Én törpehörcsögöt ajánlom, nekem van, még azért új és félős holnap kezdem el jobban idomítani.
2011. ápr. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
köszi !! azt hiszem hogy elfogadom a höriket!(: De azért még a chinchillákra kíváncsi lennék! (alaptulajdonságok: nagysága, élet hossza ( valahol azt olvastam 15 is lehet) zajossága :DDD, és hogy egyedül is jó e neki, mekkora hely kell neki? ) És ugyanez a höriről is ! kösssszi !
2011. ápr. 9. 19:23
 14/30 A kérdező kommentje:

De édesek!!!

[link]

Mekorára nőnek meg??

2011. ápr. 9. 19:29
 15/30 anonim ***** válasza:
nekem volt törpe nyuszim,nagyon cuki volt,mindig a táljába tette a fejét és úgy aludt,nagyjából 15-20cm volt
2011. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
CSAK?? miért nem ezzel kezdtétek?? ;DD
2011. ápr. 9. 19:51
 17/30 anonim ***** válasza:
A csincsillának elég nagy ketrec kell, és igen, éjszaka zajos. Egyet nem lehet tartani, mert depressziós lesz egyedül. Átlagosan 10-15 évig él.
2011. ápr. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Hát az nagyon nem jóó ! Csendesebb, kisebb ketrecben tartható állatot szeretnék. És egyelőre csak 1-et, bevallom őszintén 15 év-et azt kicsit soknak gondolom :/ (sajnálom hogyha valakinek ez sértő/bántó.. )
2011. ápr. 9. 22:35
 19/30 anonim ***** válasza:

Én a patkányt tudom ajánlani. Kézhez szoktatható, főleg a tenyésztőtől vásárolt. 1-2 ezer forint. Intelligens, tanítható, könnyen tanul, nem harap. Ha nincs elég időd, kiengeded kétnaponta/naponta a szobában futkosni. Szobatiszta. Tartható egyedül is, de akkor több gondoskodás kell neki. És rászoktatható, hogy a gazdihoz hasonlóan nappali életmódot folytasson. :)

Itt vannak képek az én patijaimról:

[link]

[link]


Nekem ugyan nincs, de nappali állatnak mondják a mongol futóegeret is, ha a kis neszezés is zavar este. Nekik terrárium kell, nagyon kezes kisrágcsálók.


Illetve ajánlom még a táncolóegereket, mert nem szökősek és kifejezettebb foglalkozást sem igényelnek. Elég nekik egy terrárium, teszel bele 2-3 táncit és boldogok lesznek. :) Persze ezek is éjszakaiak, de csak a forgács neszezését hallani, ahogy futkosnak. Az áruk változó, 500-1200 Ft közt mozog, attól függően, hogy az ország melyik részén élsz. Viszont első beruházás szempontjából (ketrec, itató, etető, stb.) szerintem ők a legolcsóbbak.

Kis tartási útmutató:

[link]

2011. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Hörit vagy egérkét vegyél inkább, nem értem miért ajánlgatják a nyuszit meg a csincsillát, amikor a kikötéseid alapján abszolút nem felelnek meg neked. A csini nem egy ölbe bújós állat, nagyon kényes, és a nyuszival is van dolog bőven, és ők is eléggé érzékenyek stb. stb..

Mindenképp jó helyről hozz állatot, kereskedés helyett tenyésztőt, örökbefogadást ajánlok.

2011. ápr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!