Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlőst vegyek?

Milyen kisemlőst vegyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék valmilyen háziállatot (kutyára nincs időm, macskát nem szeretnék. Valami ilyesmire gondoltam:

Ketrecben, v akváriumban, tehát elzárt helyen legyen. Lehetőleg ne legyen túl nagy, és este ne legyen túl hangos.:D Szeretem a szőrgombóc állatokat ;D és természetesen aranyos, kézkezszokott, barátságos legyen (chinchilla, törpehöri ?) Ha valakinek esetleg van , vagy van tapasztalata akkor azt is kérném (esetleg képeket)(:

Előre is nagyon szépen köszönöm !!


2011. ápr. 9. 18:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ha első állatka és még nem vagy biztos a dolgodban, vegyél hörcsögöt. A nyúl, tengerimalac, csincsilla sokáig él, ha majd pár év múlva is lesz rá igényed, akkor vállald be.


(Amúgy nem tudom, ki írta, hogy egy nyúl 15-20 centi... De az akkor nem nyúl volt. Egy hörcsög akkor, nem egy másfél kilós törpenyúl...)

2011. ápr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Futurare ***** válasza:
Ha van időd foglalkozni vele, hogy minden nap kivedd és futtasd, akkor a degu is jó lehet. Igazából kezes, barátságos és csendes is, csak ha ki akar jönni a ketróból, akkor rágja a rácsot. Amúgy igénytelen állat, vagyis etetni kell, még itatni sem nagyon.
2011. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Ha van valakinek képe az állatkájáról, azt szívesen mgnézném ! :DD
2011. ápr. 10. 14:00
 24/30 anonim válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=SqDCRCSE1L4

Itt az enyém, lány törpehörcsög! :)

2011. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond hogy ki kell vinni mivel kertes házban lakom (igaz most felújítjuk, de májusban kész lesz :D )és mindennap ki lehetne vinni, és elkerítenék neki egy kis helyet, ahol ellehet egy darabig... és persze szeretném ha néha-néha a szobámban is ugrabugrálna :DD
2011. ápr. 10. 16:58
 26/30 A kérdező kommentje:
14:40-es Nem te kérdezted hogy miért olyan ducik a hátsó lábai?? =D
2011. ápr. 10. 17:15
 27/30 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tengerimalacom lassan 2 éve. Nagyon szelíd.:) Nagyon édes. viszont sokat visít szóval türelem kell hozzá.:D

a hörcsög is imádnivaló és hörim is van de viszont nem igazán marad meg egy helybe folyton mozog ha kiveszem és ezért is kiveszem az elején nyugis utána meg fölpörög szóval kevés ideig van kint. És már volt hogy megszökött egyszer. De viszont a höri csöndes. És a höri tartása olcsóbb mint a tengerimalacé. És kevesebbet eszik mint a tengerimalac.

Én még nyuszit ajánlanék:D Igaz hogy az nincs nekem de ők is édik:D

2011. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
*és mikor kiveszem
2011. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
Igen én voltam az, még mindig kérdéses :D
2011. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 csincsilla, de azt inkább kamerázni kéne. Az a baj, hogy egy normális méretű csincsilla ketrecet nem is kapsz boltban. Ezért én csináltam egyet. Igényük van sokat futni, ezért van bent egy mókuskerék és abba is szoktak kerekezni és főleg éjjel. Kézhez szoktatni több hónap eredménye, alapból elég félősek. Szerintem ez nálad kiesett.


Egy nőstény patkányt sokkal egyszerűbb kézhez szoktatni, mert az kiskorában már egyből kezes, és nagyon okos. Megfigyel téged, és előre tudja mikor fogsz neki kaját adni. Egy 50x60-as ketrecbe már elvan, be lehet rakni faágakat, amin mászkálhat, neki nem kell mókuskerék. És néha kirakhatod sétálni asztalra, hogy ne a földön legyen, mert onnan könnyen megszökik, bebújik a szekrény mögé és onnan nehéz kicsalogatni :)

2011. ápr. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!