Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek hogy a tengerimalac...

Mit tegyek hogy a tengerimalacaimnak megszerezzem a bizalmát?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam 2 tengerimalacot. Nagyon aranyosak, én nagyon szeretem az állatokat, tök állatbarát vagyok.:) De ők ketten még nagyon félnek tőlem.:\ be mennek a ketrec házikójába és szinte meg se mozdulnak, bár tudom, hogy kijönnek, mert az uborka gyorsan fogy. Azt kaptam tanácsnak, hogy vegyem őket kézbe, simogatgassam, de amikor megsimogatom remeg...
2011. ápr. 10. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!

nekem már sajna nem élnek :-(

imádtam őket. sokat volt ölbe simizve főleg az orrát szerette ha simiztem arra még a fejét felis emelte.2 napja kaptad ne várj még bizalmat jó, hogy fél mert idegen közeg.kiszakították onnan ahol megszokta.SIMIZD FOGLALKOZZ VELE SOKAT ÉS MEGSZOK TÉGED ÉS MINDENT.NYUGI IDŐ KELL NEKIK IS..MAJD ÍRJ 1 HÉT MULVA MI VAN,DE AKKOR MÁR NEM FOG TUTI REMEGNI BÁR ENYÉMNÉL NEM TAPASZTALTAM AZT.

SZIA

2011. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szia köszi.:) nekem is csak az egyik remeg... :) oké adok időt.:) :D
2011. ápr. 10. 13:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Első: az, hogy a fejét hirtelen felemelgeti ha az orránál simogatod, azt jelenti, hogy hagyd abba ott a matatást (magyarán a malacod nem szerette ezt).


Kérdező: Ne várj csodát pár nap alatt. Nálam az egyik most van itt 3 hete, a másik 1 hete. Már kimászkálnak a házukból, futkároznak és popcornoznak sokszor, de még mindig kissé bizalmatlanok velem szemben. Sok idő kell mire úgy tudnak rád tekinteni mint tengerimalac társukra, esetleg falkavezérre. Aláírom van olyan malac, amelyik már az első nap a nyakadba ugrik, de olyanból nagyon kevés van!

Én sokat veszem ki őket 1 nap (bár mondjuk ez az időmtől is függ, hogy mennyit dolgozom), de akkor is átlagba másfél 2 órát minimum kintvannak. Ölbeveszem őket egy kis párnán, uborkával, almával és répával kínálom őket. Már tudják, hogy ha kiveszem őket jó dolog fog történni mert finomságokat kapnak, így már annyira nem félősek. De hangos,hirtelen mozdulatoknál még mindig megijednek. Egyszóval, babusgasd őket, és beszélj hozzájuk sokat, adj finomságokat, bár gondolom ezek közül egyik se gond, ha már malackák mellett döntöttél:)

Sok sikert!

Majd írd meg pár hét múlva, hogy alakul a dolog.


20N

2011. ápr. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi. Nagyon rendes, hogy leírtad ezt.:) én is kipróbálom !

természetesen majd írok.

2011. ápr. 10. 19:16
 5/5 anonim válasza:

Hamar kézhez tudod szoktatni őket, ha naponta legalább kétszer kiveszed őket egy rongyra teszed (nehogy félelmében bepisiljen nekünk mindíg ezt csinálta mikor szoktattuk.), és a kezedből adsz neki enni, de csak óvatosan nehogy megharapjon!az első napokban még vadak az új hely miatt, meg ha állatkereskedésből kaptad akkor a kiképzés miatt. Kész túlélőtábor!

Sok szerencsét!!:):)^^

2011. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!