Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet, hogy daganatos a...

Lehet, hogy daganatos a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Dzsungáriai törpehörcsögről van szó. Még novemberben múlt 2 éves. A pofazacsijában észrevettem, egy elég nagy, kemény, gömb alakú dudort. A bőre alatt van, nem véres, nem gennyes, a hörinek nincsenek fájdalmai, aktív, van étvágya. Sajnos a tesójának a szájában volt daganat, valószínűleg abba halt bele, viszonylag fiatalon, 1,5 évesen. :S Küldtek egy levelet, amelyben az volt, hogy aki rákos, annak sok citromot kell ennie, mert van olyan hatásos, mint a kemoterápia, csak kevés ember tud róla. A hörinek facsartam a vizébe citromlevet, és a húsából is adtam, de csak keveset, mert félek, hogy kicsípi a száját. Lehet daganat az a dudor?
2011. ápr. 12. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elképzelhető. Szerintem az a biztos ha ezt egy szakorvostól kérdezed meg. Bocs hogy csak ennyi a válasz. :)
2011. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosítok:a bal füle alatt van.
2011. ápr. 12. 19:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Tályog!!! Nekem is a bal füle alatt volt...2- szeri orvosi kezelés kell neki, leszívják tűvel, kap szurit...utána még egyszer, egy kontroll akkor ha megint begyűlt, szintén kinyomkodja neki. Nem daganat ez tályog, valami megszúrta attól alakul ki. Vidd el mihamarabb, mert magának fogja kivakarni előbb utóbb és elfertőződik!
2011. ápr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az állatorvostól kéne megkérdezni? :)
2011. ápr. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Hogy van a Hörikéd?Eltudtad vinni dokihoz?
2011. ápr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Törpehörinek a 2 év már nagyon szép kor, szóval nem akarok rosszat mondani, de várhatóan nincs már neki sok hátra... :(

Lehet daganatos, de valószínűbb, hogy tályog. Vidd el dokihoz, ő majd megmondja.

Bocs, hogy ezt mondom, de e citrom szerintem nem sokat segít. Az emberi és hörcsög szervezet közt elég sok eltérés van, pl hogy a hörcsög szervezete elő tudja állítani a C vitamint. Néhány kutatás szerint a túlzott C vitamin fogyasztás vesekő kialakulásához vezethet (tudom, hogy többen vannak ez ellen és tartják elavultnak ezt a nézetet), ezért én inkább óvatosan adnék csak neki többlet C vitamint. Úgy gondolom, hogy a neki szükséges mennyiség bőven benn van a zöldségekben is, amit adsz neki.

2011. ápr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Még nem tudtam elvinni állatorvoshoz, de mielőbb kerítek egyet. Nem tudjátok, oda be kell jelentkezni? Mennyi pénzt vigyek magammal?
2011. ápr. 13. 14:58
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja, a lényeget kifelejtettem. Hörikém nagyon jól van, aktív, mint mindig. :D
2011. ápr. 13. 14:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Én csak be szoktam sétálni az állatorvoshoz, max. vannak a váróban és akkor várok a soromra.

Az ár sajna dokifüggő... Nekem ingyen nézte meg a patimat, de amikor az egeremnek kellett szuri, akkor 1500 Ft volt az antibiotikum.

2011. ápr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ha viszek 5000 Ft-ot, az elég lesz, ha esetleg megröngenezi és injekciót ad neki?
2011. ápr. 13. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!