Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet, hogy daganatos a...

Lehet, hogy daganatos a hörcsögöm?

Figyelt kérdés
Már másodszorra vettem észre, hogy a hörcsögöm mosakodás közben valami fura izét "köp" ki a szájából aztán eltűnik mintha megette volna. Úgy néz ki ez a valami mint a drops amit adunk neki csak bőrszínű és szabálytalan formájú. Semmi fura színe nincsen. Olyan mint a kis farkincája. Egyébként teljesen normálisan viselkedik mintha egészséges lenne. Rendesen eszik és mozog. Virgonc mint mindig. Amikor először láttam ezt azthittem kifordította a pofazacsiját és tisztogatja XD. Lehet, hogy hülyén hangzik de nem tudtam mire vélni első alkalommal. Másodszorra már kicsit ijesztő volt :S. Nem tudom, hogy mi lehet ez. Talán daganatos a pofazacsija? Mit lehet ilyenkor tenni? Meddig fog még élni vele ha ez tényleg daganat? :( Nagyon szeretem a hörcsögömet, bármilyen jótanácsot szívesen fogadok!
2009. okt. 25. 19:37
 1/7 anonim válasza:
100%
szervusz lehetséges hogy van benne egy kis zsircsomó,vagy akár daganat.De ha nem zavarja a mozgásban,és nincs neki rosz kedve ,akkor nem hiszem hogy problémája van neki.Ha esetleg valami baj történne(vérezne a szája,vagy a fogain látnád hogy pirosak) vidd el állatorvoshoz.
2009. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi, kifejezetten nem tudom elképzelni miről beszélsz, de vidd el dokihoz, vagy amikor csinálja fényképezd le, és mutasd meg vagy itt, vagy dokinak. Ő meg fogja mondani. Az én hörim daganatos, életvidám, virgonc, csak sajnos nagyon sovány. Neki a két mellső lába között van.

Sok doki van, aki nem kér pénzt a vizsgálatért. Nézesd meg, akkor meg fogsz nyugodni.

2009. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sikerült újra elkapnom ezt a valamit. Próbáltam kajáltatni a hörcsögöt, hogy pofazacsizza el az ennivalót. Sikerült is és amikor köpködi ki akkor jön ki néha vele ez az izé. Megnéztem közelebbről. Hozzá van tapadva a szájának a belső részéhez (gondolom a pofazacsihoz), sárgás színű kis piros hajszálerekkel. Olyan 4-5 miliméter átmérőjű kis gömböc. Nemtudom mi ez de úgy tűnt, hogy zavarja és nehezen tudja "visszatenni". Egyébként testalkatra mindenre rendben van. Mondom.. eszik rendesen még kicsit dagi is :D. Akkor most mi is pontosan ez?
2009. okt. 25. 21:54
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Látatlanba nem igazán szeretnék tippelni, de lehet, hogy begyulladt valamitől a pofazacskója.Ki kellene kérni egy szakember véleményét és esetleg vitaminos tápot vásárolni.Ne gondolj mindjárt a legrosszabbra.
2009. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elvittem végül is állatorvoshoz ma a hörit. Azt mondta begyulladt neki mert megbökte valami. Kivágta neki a puklit és kinyomta belőle a gennyt. Annyit mondott, hogy pár nap múlva vigyem vissza kontrollra. Meg, hogy az ilyen gyakran előfordul a hörcsögöknél szóval nem kell semmi komolyra gondolni :). Megnyugodtam kicsit. De még semmi sincs addig amíg nem vittem vissza még 1x a dokihoz. Fene se tudja, hogy elmúlik neki. :S Köszi mindenkinek a segítségét!
2009. okt. 26. 14:51
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy elvitted dokihoz, és annak is, hogy nincs komolyabb baja. Rendbe fog jönni, ne félj.
2009. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ugye mondtam, hogy nem kell megijedni.Vigyázz a hegyes és kemény magvakkal,zab,kukorica,stb egy darabig puhább magvakat adj.Örülök én is , hogy nincs komolyabb baja.
2009. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!