Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egereimnek adhatok sajtot?

Az egereimnek adhatok sajtot?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a filmekbe mindig azt mondják az egér szereti a sajtot,de ez a valóságba is így van? :O

És ha igen milyen sajtot ehetnek?


2011. ápr. 14. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyet, bár én lehet, hogy a füstöltet kihagynám.
2011. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, sajt, zsírszegény túró mehet. A fehérje nagyon fontos. Én hörcsögöm lassan 2 éves, de minden héten kap túrót, sajtot vagy főtt tojás fehérjét...
2011. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam régen az egerek a csokis nápolyit jobb szerették mint a sajtot, persze megpróbáltam. Szerintem trappistát adtam nekik, mer azt szoktam venni itthonra, de még a száraz zsömlét is előbb megették mint a sajtot. A szotyit is imádták, a kukoricát nem annyira, meg hát minden magot, mogyorót, mazsolát is. Az állatos boltban van ilyen rágcsálóknak kaja, azt mindig szórtam be. Csak olyan gyorsan elszaporodtak, hogy á, 2 hónap lett 30 egerem, aztán megint szaporodtak, végül az egész bagázst elvittem az állatoshoz.
2011. ápr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze,mehet nekik! Persze egérfüggő az ízlésük, szóval lehet, hogy nem fog ízleni neki a sajt, de egy próbát megér. :) Adhatsz neki szárított kenyeret,

Csokit azonban ne adj neki, egyik állat szervezetének sem tesz jót a teobromin.

2011. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Persze h adhatsz miért is ne? Az egerek szeretik a sajtot én is adok az enyimeknek és semmi bajuk nincsen én trapistát szoktam nekik adni minden nap és semmi bajuk..:)
2014. júl. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!