Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudtátok, hogy a nyalósó...

Tudtátok, hogy a nyalósó ártalmas a nyuszira?

Figyelt kérdés

Idézem:

"Nyalósó!!! Sokan előszeretettel ajánlják a nyalósót ásványianyag pótlásra esetleg fogkoptatásra???!!! -ez nagy butaság! Nyalósóra egyedül az anyáknak szüléskor vagy utána a picik párhetes koráig lehet szükségük. Ezen kívül nyuszinknak adni veszélyes lehet, mert komoly vese problémához vezethet! Ezt egy tapasztalt pesti állatorvostól hallottuk akihez folyamatosan visznek ilyen problémával küzdő nyuszikat. Legtöbb esetben ez a dolog visszafordíthatatlan!!

Ha megfelelően táplálja nyusziját -táp, zöldféle- nincs szükség ásványi sóra. Fogkoptatásra pedig megfelelő a széna és esetleg a fa ágak!"


Ez valós infó, mert nem egy állatorvos panaszkodik a nyalósóra. Persze mindenki úgy tartja a nyuszit ahogy ő gondolja, de szerintem érdemes lenne megfogadni ezt a tanácsot.

Ti tudtatok erről? Mit gondoltok róla?


2011. máj. 3. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Ez érdekes, én még nem hallottam. Belinkelnéd az eredeti cikket, légyszi?

Amúgy az én nyuszimnak is van bent nyalósó, de eddig hozzá se nyúlt. Azt hiszem, ezek után ki is veszem

2011. máj. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A túl sok só ártalmas a legtöbb élőlényre nézve, nem véletlenül hívják fehér méregnek. A nyulak a vadonban sem nyalnak sót, mert nincs. Valószínű tényleg árt nekik, ugyanúgy mint nekünk, érrendszeri megbetegedéseket és egyéb finomságokat okozhat.

Én egyébként sehol nem hallottam még a nyulaknak való nyalósó létezéséről sem, nemhogy arról, hogy használni kéne. Nyúltenyésztő ismerősöm van, nála sem láttam és nem is hallottam tőle erről semmit.

2011. máj. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt az eredeti - ez egy tenyészet oldala:

[link]


Úgy gondolom erről sok nyuszitartó nem tud, érdekel hogy mégis mennyire közismert az hogy ártalmas.


És igen, sajnos van nyuszis képes nyalósó a boltokban, úgy ahogy még rengeteg igazából ártalmas termék is, rányomnak egy nyuszit, és azt gondolják hogy így majd veszi a gazdi, és sajnos legtöbbször igazuk is van.

2011. máj. 4. 09:04
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem olyan rég olvastam a cikket, és egyből kivettem a ketrecből a sóját, amihez még nem nyúlt hozzá eddig (2-3éve van bent:-)

Ellenben a gipsz ízesített fogkoptatót szereti, az káros a számára?

2011. máj. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A fogkoptató sem jó, arról is kerestem információkat ( bár a nyalósó rosszabb). A fogkoptató árt az ínynek.


Helyettesíteni faágakkal lehet, pl. almafa ( rügy, levél nélkül), vagy fűzfa-az mehet levelekkel is, természetesen permetezetlenül! A széna itt is fontos, az a legjobb fogkoptató.

2011. máj. 5. 11:11
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha valaki nyuszit szeretne tartani, akkor természetesen utána néz mindenhol, fórumokon, vagy esetleg cikkekbe, s nem ül fel ilyenekre, mint pl a nyalósó..:S

Amúgy én is olvastam a nyalósóról, de még annak idején a Borsonline oldalon, ahol ép azt sorolták fel, hogy mennyire sokba kerül nyuszit tartani,s itt minden vackot felsoroltak, nyalósót, nyuszi játékot, fekhelyet, meg mindent, ami a cikkírónak eszébe jutott, s közbe leírta, hogy mennyibe kerül ezeknek a beszerzése(ami meg sem közelítette amúgy a tényleges árakat). Csak arra tudok gondolni, hogy a leendő nyuszi gazdákat húsvét tájékán le akarta beszélni a nyuszikról, mondván, hogy drága, menjenek nyuszit símogatni. Nem jó tény, hogy valaki csak húsvét miatt akarjon nyuszit tartani, de így félre vezetni sem túl praktikus.

2011. máj. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
őszintén szólva én elég sok helyen utánanéztem mielőtt megjött volna a kis nyuszika, de erről a nyalósó témáról most hallok először
2011. máj. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezért is gondoltam, hogy megkérdezem, mennyire köztudott ez a dolog.

Sajnos elég kevés oldalon van feltüntetve ez az infó, így meg azok a gazdik is kárt okozhatnak, akik igazából minden extrát meg akarnának venni a nyuszkónak, mint a bolti nyalósó, fogkoptató.

2011. máj. 7. 08:54
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféle haszonállatnál, és vadaknál is használnak nyalósót. Miért használnák, ha ártalmas? Szerintem az állat ösztönösen tudja, hogy mire van szüksége. Ha kell neki, nyalja. Az ilyen riogatásokat én mindig kétkedve fogadom.
2017. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!