Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kis nyuszik kölcsönbe?

Kis nyuszik kölcsönbe?

Figyelt kérdés

honnan tudnék kis nyuszit szerezni, de csak kölcsönbe?

húsvét alkalmából szeretném adni a lányomnak meglepetésként, de csak egy hétig szeretném, hogy nálunk legyen.


2011. ápr. 18. 22:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

helyileg hol?


elég sok helyen lehet már kölcsönözni ilyenkor


[link]


de ennél olcsóbb is van,csak belinkeltem a legelsőt

2011. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem túl jó ötlet amit most kitaláltál. 1 hét alatt a gyermek annyira elkezd ragaszkodni hozzá, hogy depresszióba is eshet az elvesztett kedvenc miatt. Nagy felelőtlenség!
2011. ápr. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én vettem a nyuszimat (Golden bunny tenyészet) ott lehet kölcsönözni nyuszit. De nem ajánlom mert nem egy tárgy amit csak úgy vissza lehet adni és nagyon hamar az ember szívébe tudják lopni magukat:). A nyuszik nehezebben szokják meg az új helyet, pár nap biztos kelleni fog neki, csak összezavarnátok szegényt. És eléggé tudnak ragaszkodni a gazdájukhoz.. nem tenne jót neki hogy épphogy megszokta az új környezetet és visszaviszitek. Meg úgyis csak vita lenne belőle hogy maradhasson..
2011. ápr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Nyuszikölcsönzés te jó isten, ismét elszomorodtam:( Szegény nyuszik, kézről kézre dobálják őket pfff:S:S:S

ez nem ellened szól kérdező, hanem maga a jelenség ellen, gyomorforgató:(

2011. ápr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
És ne haragudj, hogy így bele szólok de szerintem jobb ha azt látja a gyerek hogy felelősséggel tartozik az állatok iránt minthogy kölcsönkéritek mint egy tárgyat
2011. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy inkább akkor hadd tartsa meg, vegyél neki egy kis törpe nyuszit, vagy akkor inkább ne. Nem tudom mennyi idős, de a gyerekek nagyon ragaszkodnak kisállatokhoz, nem biztos hogy jól viselné, mikor meg kell válnia tőle..
2011. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

A nyuszik nem tárgyak,hanem érző élőlények!!!Nagyon szomorú hogy ilyen emberek vannak,hogy állatkát kölcsönözni akarnak!

(egy 5 és egy 4 éves nyuszi gazdija)

2011. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22:11 vagyok. Én meg még félve írtam le a véleményem, mondom majd jól le leszek ugatva, de látom nem vagyok egyedül a véleményemmel. Ez nálam már súrolja a "ez már a mindennek a teteje" határait, sőt.....:(:(:( jajj azok az édes kis szőrmókok, így kib@szni velük komolyan, hát van nektek szívetek emberek?:S
2011. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de én sem értek ezzel egyet (és akkor finoman fejeztem ki magam). Szegény nyuszi nem tárgy hogy kikölcsönözzék és szórakozzanak vele egy hétig. Félénk, bizalmatlan természetű állatok, eleve kell kb 2 hét míg egy helyet megszoknak és egy embert a bizalmukba fogadnak, ha hurcolják ide-oda az kínzás neki, arról nem is beszélve hogy ez alatt az egy hét alatt a gyerekek nem bánnak vele kesztyűs kézzel, húzzák-nyúzzák amit egy nyúl nem bír. Sokszor a kölcsönbe vevőknek fogalmuk sincs a nyúltartásról, nem tudják mit szabad és mit tilos neki enni adni, hogyan kell helyesen megfogni, bánni vele. Összességében ha nem szeretnéd a nyuszit megtartani akkor ne vedd magadhoz egy hétre se. Ha pedig a kislányod nagyon szeretne nyuszizni akkor el lehet vinni pl az állatkertbe ahol megnézheti, simogathatja őket. Egy gyereknek szerintem azzal kéne példát mutatni hogy megtanítjuk neki, hogy az állat nem egy meglepetés játék amivel játszik amíg kedve tartja.

Bár ez a véleményem de meg kell jegyeznem hogy a kölcsönzés még mindig 100-szor jobb mint felelőtlenül megvenni a nyuszit, aztán miután később rájönnek hogy gondoskodni is kéne róla akkor kitenni őket valahová és sorsukra hagyni ahol a biztos halál vár rájuk.:(

2011. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én egy 3 éves nyuszika boldog gazdija vagyok!:)
2011. ápr. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!