Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennnyi foglalkozást igényel?...

Mennnyi foglalkozást igényel? (nyuszi)

Figyelt kérdés
Most kaptam egy nyuszit aki 1 hónapos.Nagyon szeretem már most de nem a lakásban tartanám.persze behozom néha néha de nemigazán.Mennyit kell vele átlagosan foglalkozni naponta?Nagyon félek attól,hogy depis lesz és magányosan fogja érzeni magát mikor nagyon imdáom.!Köszönöm:)
2011. ápr. 19. 19:51
 1/7 anonim válasza:
Az attól függ, hogy mi célból tartanád. Ha majd megeszed, akkor elég keveset. Ha házikedvencet szeretnél akkor valamivel többet, hogy szokja a társaságod. De elvan ő egymagában is, nem kell vele játszani vagy hasonló. Csak a napi 3x kaja és itatás aztán kész is, ez nem több 20 percnél.
2011. ápr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hűt házikedvencnek és szeretném ha nagyon boldog nyuszi lenne.Köszönöm!!!
2011. ápr. 19. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:

1 hónapos, vagyis 4 hetes?? Még az anyukájánál lenne a helye 6 hetes koráig! Kitől kaptad? Valószínűleg valami mocsok szaporító gyártotta szegényt.. Előre kellett volna érdeklődni meg ilyenek, bár a leírásod alapján ajándék vagy hirtelen felindulás lehetett.

Nagyon kell vigyázni rá, mert még iszonyatosan kicsi. Táp, víz és széna legyen előtte , két utóbbi korlátlan mennyiségben, a tápból pedig mindig legyen előtte egy kicsi, majd 3 hónapos korától napi 1 nagyobb marékkal adj, javaslom a Halywood tápot.

Napi minimum 2 óra ketrecen kívüli játékot, szaladgálást igényel, de minél több annál jobb. Oltani kell rendszeresen, 8 hetes korában már mehet is.

Ha kiszoktatod, meglesz kint is, de most fokozottan figyelni kell rá, szigetelt, zárt, biztonságos ketrec kell neki.

Rengeteg dolog van még, nézz utána itt:

[link]

[link]

2011. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kihagytam hogy 3 hónapos kora után jöhetnek a zöldségek is szoktatva.
2011. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most 5 hetes:) Igen ajándékba kaptam de nagyon vigyázok rá és nagyon szeretem! Rendben köszönöm:) Sokat játszom vele és nagyon szeretném ha jóhelye lenne nállam:)
2011. ápr. 19. 20:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Kinti nyuszinak jó, ha van egy társa. Legjobb egy ivartalanított nőstény és ivartalanított bak páros.

Főleg majd télen, össze tudnak bújni a nagy hidegben.

2011. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem értem mi a bajod a nyuszipörkölttel...

Talán még nem ettél? :O

2011. ápr. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!