Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért alszanak sokat a mongól...

Miért alszanak sokat a mongól egereim?

Figyelt kérdés
Van két fiú mongol futóegerem, és nappal a szénából épített fészkükben kuporognak csukott szemmel, de amint kicsit megzavarom őket, máris felébrednek, és kezdik kaparni a terrárium falát. Olvastam, hogy nem szoktak sokat aludni, de nekem kifejezetten furcsa, hogy nem viháncolnak annyit. Talán unatkoznak?
2011. ápr. 23. 13:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető,hogy betegek.Tanácsolom,hogy vidd el őket állatorvoshoz.
2011. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert rendesen esznek, isznak, és éjjel olyan virgoncak, hogy az csak na... de nappal; punnyadnak... nem hiszem, hogy melegük lenne, mert mégis csak sivatagi állatok, de nincs futókerekük, és sokszor kapnak napraforgót és mogyorót. Lehet, hogy csak ellustultak?
2011. ápr. 24. 08:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Éjszakai állatok:) Ne keltegesd őket, mert mérgesek lesznek ;) Te se örülnél, ha az éjszaka közepén felkeltenének, nemde? Délután 5 körül kezdenek aktivizálódni:) Ha egy légtérben alszol velük javaslom, hogy lefekvésed előtt kb. 1 órával adj nekik enni és futtasd őket, mert akkor amíg elalszol nem csapnak nagy zajt:) Az is tény, hogy nekem nem kuporognak, hanem keresztül-kasul fekszenek egymáson, sokszor hanyatt, nagyon kis kényelmesek:)
2011. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és ne adj nekik sok olajos magot, mert tönkreteszi a májukat, ha még fiatalok akkor javaslom, hogy szerezz be egy futókereket, ha idősebbek akkor is meg lehet őket tanítani, de sok munka:)

(előző voltam)

2011. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, megfogadom a jó tanácsokat!
2011. ápr. 26. 13:27
 6/6 anonim válasza:

Az enyémek is csinálnak maguknak egy jó kis fészket és úgy alszanak :)

Ha felébresztem őket akkor egyet nyújtóznak és már másznak is fel a kezemre, hogy engedjem ki őket a szobámban futni:)

Nem alszanak sokat, de ha unatkoznak, akkor az egész napot is képesek átaludni, max néha felkelnek megnézni, hogy mi újság :D

2011. máj. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!