Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának a gyógyszer beadása...

A kutyának a gyógyszer beadásakor, számít, ha a kajába teszem, vagy jobb lenne magát a gyógyszert lenyeletni vele?

Figyelt kérdés
természetesen, csak egy-egy falatot kap ilyenkor, nem eldugom a tál kajában. :D
2010. júl. 28. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
a legjobb ha ételbe rakod pl:párizsiba vagy amit nagyon szeret :D Magába ne adj be gyógyszert!
2010. júl. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
rendben, köszi, csaak a felszívódás miatt kérdeztem. :)
2010. júl. 28. 21:16
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmivel sem rosszabb, ha étellel adod be hatékonyságot illetöen. Magában egyáltalán nem balószínű, hogy beveszi, jobb vmi finom falattal.
2010. júl. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Akiteki ***** válasza:

Aztán miért ne adna be magában gyógyszert? Már megint mi okosságot találtatok ki?


Figyelj: ha lenyomod a torkán és befogod a száját, hogy lenyelje, akkor biztos lehetsz benne, hogy lenn van.

Ha valami kajával együtt adod, irtó leleményesek tudnak lenni a kutyák. Képesek kiválogatni a gyógyszert a párizsiból, aztán mikor nem figyelsz, szépen kiköpi.

Én sosem szoktam trükközni, lenyomom, befogom, várom, lenyeli, mehet.

2010. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Állatgondozó vagyok egy menhelyen. És bárhogy beadhatod neki a gyógyszert. Annyi, hogy könnyebb kajával.
2010. júl. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nála ilyen gond nincs, elég falánk, a rágást sem viszi túlzásba :D És szoktam rá figyelni. :)
2010. júl. 28. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:

mi idén nyáron adtuk be neki a féreghajtót, de sajnos úgy akartuk mint az állatorvos, hogy lenyomjuk a torkán, de kiköpte 100 darabban. aztán ahogy összeszedegettem (szerintem max a felét tudtam összekapirgálni) beleraktam egy májkrémeskenyér darabba, és úgy ahogy van, alig rágta meg, úgy lenyelte :D azthittem fölrobbanok, hogy ott kínlódtunk, mikor ez sokkal egyszerűbb.


amúgy hogy tudná kiválogatni? ha kézből odaadom a szájába nyilván látom hogy lenyeli vagy nem.

2010. júl. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pl, ha elkezd nyammogni rajta, és kiszúrja h valami kemény, rossz ízű van benne. Akkor nem csak a gyógyszert, hanem kompletten a falatot is visszaköpi..:D
2010. júl. 28. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha kiköpte rosszul csináltad.

A lenyomom a torkán helyett mondjuk inkább, hogy a nyelve tövére rakom a legvégére:) Ha jó helyre sikerült nem kell befogni a száját, csak becsukni, és a nyakán egy lefelé simító mozdulatot tenni.

Ha megnyalja az orrát sikerült:)


De a májkrémben adod neki az is tökéletes,ha megeszi, az enyém kiválogatja.

2010. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a konzervtáp egy darabjának a közepébe nyomom bele egybe, és mint első falat, rágás nélkül van lent, szóval észre sem veszi.:) Utána lerakom a tálját a többi kajával, és mintha mi sem történt volna. Javaslom, hogy mindig etetés előtt csináld ezt, és ne utána, mert akkor már nem biztos, hogy megeszi, mivel jól lakott.
2010. júl. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!