Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha a patkányom...

Mit csináljak, ha a patkányom egy ideje tüsszög, és vér is folyik az orrából? :s

Figyelt kérdés
Már régebben is tüsszögött, de kezeltem, és úgy tűnt, hogy elmúlt. De most megint elkezdett, és mostmár vérzik is az orra. :/ A szüleim, mivel nem szeretik, nem hajlandók elvinni állatorvoshoz. Mit javasoltok, hogy tudnám meggyógyítani??
2011. máj. 4. 18:37
1 2
 1/15 Platypus ***** válasza:
Házilag sehogy, antibiotikumos kezelés kell rá. Nézz utána a mikoplazma és a vörös könny nevű betegségnek.
2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
C vitamin valahogyan a kajájába.Az erősíti az ereket.Nem fog a tüsszögéstől elpattanni :)
2011. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azzal, ha elvinnéd dokihoz. Elmondod a szüleidnek, hogy neked nagyon fontos a patkányod, és szeretnéd, ha elvinnétek dokihoz. Ajánld fel a zsebpénzed, vagy hogy segítesz, vagy akármit.

Sajnos anno a család kutyáját az én pénzemből vittük el dokihoz, mert anyámék egy vasat se költöttek volna rá :S utálom az ilyet, de most nem offolok, mert hosszú lenne a véleményem.

Ha ez nem jön be, irány a nagyi, a nagybácsi, nagynéni stb.

2011. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. máj. 4. 19:13
 5/15 anonim ***** válasza:
C vitamint semmiképp ne, tönkrevágja a veséjét! Citrusféléket is épp amiatt nem nagyon szabad adni nekik, mert a C-vitamin tönkreteszi őket! És orvost keresd fel, te házilag nem tudsz segíteni neki.
2011. máj. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Te nem tudsz mit tenni, mivel nem tudhatod mi baja, nem vagy állatorvos.

Te akartál állatot, így a te felelősséged, ha van pénzed abból fizeted a dokit, ha nincs akkor bizony még fiatal vagy, nyugodtan hisztizz addig amíg nem segítenek a szüleid. Komolyabb baj nem hiszem hogy van így nem kerül majd sokba, sőt lehet semmibe se.

2011. máj. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó előttitől kérdezem, hogy akkor paprikát sem lehet adni neki? Mert abban is sok C vitamin van.
2011. máj. 5. 11:09
 8/15 Platypus ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki paprikát, a tengerimalacnak való C-vitaminos készítményektől kaphat csak elviekben vesekövet, és attól is csak akkor ha sokáig kapja. Ezekben a készítményekben nagyságrendekkel több C-vitamin van, mint a zöldségekben-gyümölcsökben.
2011. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én írtam a c-vitamin ellenes kommentet, ehet paprikát, nyilván nem azon él, kevéstől nem lesz baja. Az előttem írónak: nem kell sokáig adni neki c-vitamios készítményeket ahhoz, hogy baja legyen, csak lehet, hogy nem látszik rögtön. Nyilván te sem eszel az emberi szervezetre káros dolgokat, még ha rövidtávon nem is okoz komolyabb gondot.
2011. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Platypus ***** válasza:

A C vitamin nem káros a patkányok szervezetére, csak a táplálékkal bevitt fölösleges nekik. Ha te tudsz hiteles forrást arra, hogy ténylegesen káros, akkor linkeld be. És tanulmányra gondoltam, nem A vagy B véleményére. Ez az egész abból jött, hogy az orvosok szerint az emberek veséjére káros LEHET a túlzott C-vitamin fogyasztás, de az a helyzet hogy még ez sincs egyértelműen bizonyítva. És ezt kezdte el túlaggódni néhány ember, mindenféle konkrétum nélkül. Nem kell direkt C-vitamin készítményt etetni az állattal, ennyi.


A "véres" orra amúgy semmiképpen sem jó a C vitamin, mert ez nem valódi vér, hanem egy vörös váladék ami valójában a könnymirigyből jön, csak lefolyik az orrába.

2011. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!